Загрози здоров’ю дітей у дитячому садочку №21 немає, запевняють у міській раді.

Як ми повідомляли, у роздягальні дитсадка 24 січня було розбито контейнер із ртутними термометрами. Окремі батьки скаржилися, що їх діти отруїлися випарами рідкого металу.

Після події створено робочу групу з ліквідації ртутного забруднення. До її складу увійшли начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської міської ради, представники управління МНСУ в Тернопільській області, Тернопільської міської санітарно-епідеміологічної станції, санітарно-гігієнічної лабораторії облсанепідемстанції.

Як повідомив голова робочої групи Леонід Бицюра, контейнер із ртутними термометрами випадково зачепила бабуся, котра вдягала онуку. Термометри призначалися для вимірювання температури повітря у приміщенні садочка. Того ж дня працівники закладу зібрали ртуть пиловсмоктувачем та промили приміщення розчином перманганату калію.

Про даний випадок рятувальників та санстанцію повідомили аж через чотири дні. Рятувальники зробили всі відповідні заміри, які підтвердили, що відхилення від норми були незначні і загрози для здоров’я дітей не становлять. Працівники СЕС протягом вихідних обстежили приміщення садочка на предмет наявності випарів ртуті. Лікарі  провели обстеження дітей.

Відтак, управлінню охорони здоров’я міської ради доручено провести службове обстеження за даним фактом. На завідуючу садочка складено протокол про порушення санітарних норм. Всіх керівників освітніх та виховних закладів міста зобов’язано посилити контроль за дотриманням санітарних вимог. На даний час проводиться ретельна перевірка усіх освітніх закладів Тернополя.