Верховний суд РФ 24 листопада прийняв рішення ліквідувати Федеральну національно-культурну автономію українців (ФНКА) Росії.

Таким чином було задоволено позов міністерства юстиції РФ, яке домагалося розпуску цієї організації у зв’язку з “виявленням порушень в господарській діяльності”.
Робота ФНКА була призупинена ще у жовтні 2009 року, однак голова Валерій Семененко продовжував виступати у ЗМІ, брати участь у громадському житті та організовувати заходи, присвячені пам’яті жертв Голодомору.
Всі ці заходи стали приводом для звернення Мін’юсту до суду з позовом про закриття організації, так як у відомстві визнали діяльність Семененко порушенням чинного законодавства.
Крім того, позов Мін’юсту базувався на скарзі активіста фонду “Отечество” Миколи Журавльова, який заявляв, що ФНКА веде політичну діяльність, прославляє бандерівців і ллє “один негатив” на Росію.
У той же час сам Семененко заявляв, що його виступи на радіо та участь в організації різних заходів були його особистою ініціативою, де він виступав як приватна особа, а не голова ФНКА.
Він також висловлював припущення, що Мін’юст домагається закриття його організації з якихось політичних міркувань.
Раніше повідомлялося, що перший заступник голови Об’єднання українців Росії (ОУР) – громадянин України Юрій Кононенко – у 2009 році не був допущений на територію РФ, де проживає його сім’я. Прикордонники заявили, що в’їзд заборонений інструкціями неназваних “компетентних органів”.
ФНКА та ОУР активно працювали в Росії з початку 2000-х років. При цьому обидві ці організації нерідко звинувачували в тому, що вони займаються не стільки популяризацією української мови і культури, скільки пропагандою націоналістичних цінностей і прославлянням персонажів на кшталт Івана Мазепи та Степана Бандери.