Губернатор Костромської області Ігор Слюняєв підписав постанову про дострокове припинення повноважень представника в Раді Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації від адміністрації Костромської області Василя Думи, – повідомляє УНІАН.

Василь Дума відомий в Україні і в Росії тим, що впродовж багатьох років був головою Ради Об`єднання українців Росії і Федеральної національно-культурної автономії українців Росії. До призначення депутатом верхньої палати російського парламенту Дума позиціонувався як бізнемен, що працює в нафтовій галузі. Працював на топ-менеджером в “Лукойлі”, “Славнефті”.

Не забував Дума про своє українське походження. Його родина тісно пов’язана з селом Мужилів Підгаєцького району. Майбутній олігарх закінчив Підгаєцьку школу, Львівський будівельний технікум, а на початку 80-х вирушив на заробітки в Сургут. Там почався кар’єрний, а згодом і бізнесовий підйом Василя Думи.

Після обрання до Ради Федерації в 2004 році, очевидно, за рекомендацією “старших” товаришів Думу пропхали у керівництво української діаспори в РФ,  Проте його обрання головою двох українських товариств, на думку лідерів багатьох регіональних українських організацій Росії, було нелегітимним, а його супротивники в організації українського культурно-національного руху (Валерій Семененко, Юрій Кононенко), в РФ вважали, що Василь Дума «засланий козачок Кремля, покликаний розвалити культурно-освітню, національно-культурну роботу» українських товариств у Росії.

Останні три роки сенатор Василь Дума дистанціювався від керівництва українськими національними автономіями. З 2009 року Ради Об`єднання українців Росії і Федеральної національно-культурної автономії українців Росії не проводилися. У 2010-2011 році російські суди заборонили діяльність цих організацій.