Продовжуємо традицію рейтингування впливості публічних осіб. Вкотре наголошуємо, що маємо на меті показувати не чесноти наших фігурантів та визначати кращих з кращих, а трохи інші “приземлені” властивості, які дозволяють їм бути не зовсім пристойними “вершителями” доль. Ще один момент – рейтинг фіксує події першим кварталом 2015 року, тобто період безвладдя на Тернопіллі, коли більшість ключових посад були вакантними.

Василій Семенюк1. (2). Семенюк Василій, митрополит Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ

Настоятель головної на Тернопільщині церкви зараз, безумовно, є найвпливовішою персоною в області. За відсутності авторитетних та харизматичних можновладців Семенюк виконує вакантну роль “наставника”. У непростий час до митрополита звертаються не тільки за благословленням, а й за порадою багато впливових мирян. Щоправда, правлячий єпископ не забуває й про мирське. Услід за амбітним канцлером Романківим змушений відкласти амбіції отець Іван Говера. Єпископську кафедру, на яку він претендував, віддано 40-річному монаху Теодору (Тарасу Мартинюку), який походить з батьківщини митрополита.

Надал Сергій2. (3). Надал Сергій, міський голова Тернополя

У період безвладдя на обласному рівні Надал почував себе як риба у воді. На Листопадовій ніби й не помічали скромних спроб в. о. голови ОДА Івана Крисака розхитати “королівство”. Падіння рейтингу “Свободи” дивним чином згуртувало фракцію у міській раді, яка була майже посипалася. Натомість зараз в очікуванні “останніх днів Помпеї” усі згуртувалися і прагнуть хоч щось увірвати з “панського столу”. В світлі призначення Барни головою ОДА Надала, очевидно, чекають непрості часи. У багатьох з тандему Заставного-Барни “чешуться руки”, щоб помститися за поразку в 2010 році.

Заставний3. (4). Заставний Роман, народний депутат

Екс-мер як ніколи близький до джек-поту. Розставлені в минулі роки ним “фішки” зійшлися в ідеальній комбінації. Барна – губернатор, нардепи з БПП – під надійним “ковпаком”. Очевидно, що тепер він делегує у команду Барни кількох міцних господарників, які контролюватимуть найбільш “ласі” напрямки. Але це ще не все. Передбачливий екс-мер має в резерві ще кілька фішок. Його протеже “засіли” також в партії Ляшка та “Правому секторі”. Якщо треба – у нього є люди, щоб заповнити і ці квоти.

Ігор Гуда, Креатор-буд4. (10). Гуда Ігор, директор будівельної фірми “Креатор-буд”

В умовах соціальних потрясінь на перший план виходять особи, які володіють значним фінансовим ресурсом. У них є те, чого немає в політиків. Адже без грошей на вибори чи піар будь-який політик не має шансів виплисти на поверхню. Цю слабкість добре засвоїли олігархи. Місцеві бізнесмени також не проти пограти в “дорослі” ігри.
Успішного будівельника Ігоря Гуду у вузьких колах порівнюють з Пінчуком. Не позбавлений смаку у своїх будівельних проектах бізнесмен не рветься на головні ролі, але його присутність відчувається в багатьох проектах. У різні часи його сватали і до “Свободи”, і до Порошенка, а зараз пробують прив’язати до “Самопомочі”. Натомість Гуда тихо робить свою роботу – успішний бізнес.

Хомінець Василь5. (9). Хомінець Василь, голова Тернопільської обласної ради

Цілих 4 місяці Хомінець був формальним господарем “білого дому”. На фоні невпевненого у собі Крисака обласний спікер дивився солідніше. І не тільки за фактурою. Хомінець став своєрідним “містком” між свободівською владою, яка відходить, та ставлениками Порошенка, які мають прийти. Не є таємницею, що Хомінець з Барною знайомі ще зі студентських часів. І відносини між ними значно кращі, ніж з побратимами з партії Тягнибока.

Чайківський Іван6. (-). Чайківський Іван, гендиректор ПАП “Агропродсервіс”

Ще один представник капіталу. Цього разу аграрного. Цілеспрямовано монтує для себе образ хлібороба-господаря. Опікується “всім і вся”. Більше схожий на типажів початку минулого століття – агропромисловців Терещенків. Після однієї невдалої виборчої баталії дистанціюється від політики та політиків. Хоча у певних колах його пов’язують з бізнесом президентської родини. Має шанс відхопити шмат земельного банку від Гутиної “Мрії, яка розсипається на очах у деморалізованих селян.

Барна Степан7. (5). Барна Степан, народний депутат, БПП

Ризикнув змінити комфортне місце у парламенті на амбітну посаду “кормчого” в області. Можливо, це пов’язано з тим, що він, за великим рахунком, виявився пішаком у київських коридорах. Необхідність дотримання партійної дисципліни зумовила безмовну здачу чорнобильських пільг для земляків з Чортківщини та поразку у боротьбі із законодавчою забороною грального бізнесу. Натомість відігрався Барна у не менш рідному Тернополі. Другий квартал 2015 року політик розпочне у статусі намісника Порошенка на Тернопільщині. Ще раніше, незважаючи на протести громадських дічів, працевлаштував заступником Крисака свого давнього товариша і члена команди Хоптяна за сумісництвом Івана Бабійчука. Ця показна демонстрація сили може стати засторогою в майбутньому. Чи не повторить перспективний політик шлях попередників у зачарованому кріслі №1.

Пастух Тарас8-9. Нардепи Пастух Тарас, Самопоміч
Люшняк Микола, Удар-БПП

Новобранці парламенту більше працюють на перспективу. На руках у Пастуха – політичний козир “Самопомочі”, яка на місцевих виборах може перекроїти розклади більшості з вершини нашого рейтингу.
Люшняк натомість гуртує навколо себе господарський актив. Зробив цікаві трансфери. Записав у помічники потужного на півдні області агромагната Петра Гадза, підтягнув Люшняк Миколамикулинецькі пивні активи Степана Трояна. Очевидно, що в такій команді планує підійти до місцевих виборів. Не виключено, що за вдалого збігу обставин побореться за булаву повноправного, а не призначуваного господаря області.

10 (-). Катинський Володимир, в. о. військового комісара Тернопільської області

Бравий офіцер несподівано став головним ньюсмейкером області. Невідомо чого більше – користі чи шкоди – принесли епатажні заяви головного військовика області. Зайняв ефір та Катинськийнішу інших силовиків, про лиху вдачу яких призабули з часів Хоптяна.