Прохідний п’ятивідсотковий бар’єр на виборах до Верховної Ради долають п’ять партій: Партія регіонів, Батьківщина, УДАР Віталія Кличка, Фронт змін, Комуністична партія України, свідчать результати опитування компанії Research & Branding Group.

Для того, щоб “намалювати” гарні відсотки для ПР, УДАРу та комуністів спеціалісти з R&B Group  спеціально подали окремо Фронт Змін та Батьківщину, хоча на час опитування було точно відомо, що ці сили об’єдналися.

Пістя такої маніпуляції соціологи Януковича отримали дані, до наступної ВР потрапили: Партія регіонів, яка набрала б 18% голосів, Батьківщина (12%), УДАР Віталія Кличка (9%), Фронт змін (8%) і КПУ (5%).

Відповідно до прес-релізу, за ВО Свобода проголосували б 3% респондентів, а за інші партії, не долають виборчий бар’єр – в цілому 8% опитаних.

17% респондентів ще не визначилися зі своїм вибором, а 20% взагалі не збираються брати участь в голосуванні.

Кожен третій українець (33%) в цілому позитивно ставиться до практики об’єднання різних політичних сил, тоді як протилежне ставлення сформувалося у 12%. При цьому у кожного другого виборця (48%) відношення до міжпартійним об’єднавчим процесам нейтрально-байдуже.

Зокрема, до об’єднання Батьківщини і Фронту змін з метою створення єдиного партійного списку і узгодження кандидатів на мажоритарних округах позитивно поставилися 26% респондентів, а негативно – 23%. У третини жителів країни (32%) до цього об’єднання відношення нейтрально-байдуже.

Дослідження громадської думки Research & Branding Group провела в період з 25 квітня по 10 травня. Збір інформації проводився методом особистого інтерв’ю в 24-х областях України і АР Крим. Обсяг вибіркової сукупності склав 2077 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки складає 2,2%.