Близько шістдесяти людей зібрались учора ввечері на бульварі Колонтая у Тернополі – це мешканці будинків на вулиці Живова, 37, Колонтая, 6 і 2 та Острозького, 40. Люди протестували проти будівництва двосторонньої дороги, яку, за їх словами, невдовзі планують прокладати на місці скверу. Влада ж Тернополя запевняє: дороги там робити не будуть.

.

Зараз на бульварі Коллонтая затишний сквер, де граються діти. До двадцятої річниці Незалежності України мешканці будинків навколо, а саме – з вулиць Живова, Острозького, Коллонтая та Перля, планують його прибрати – висадити нові дерева, обгородити муром і встановити на підвищенні посередині скверу фігуру Матері Божої. Хоча гроші є, проте роботи ще не розпочали – фігуру у центрі зеленого майданчика ставити забороняють, – повідомляє ІНТБ.

– Ми тут хочем сквер красивий зробити, плафони красиві поставити, ми вже все повиписували, знайшли дизайнерів, – розповіла мешканка будинку №40 по вул. Острозького Наталя Сиротюк.

Заспокоїти невдоволених мешканців і запевнити, що дороги на місці скверу не буде, прийшов представник управління з питань містобудування та архітектури Тернопільської міськради. Проте люди в його обіцянки не повірили, натомість – показали заокруглений поворот від новобудови, де в майбутьньому має бути торговий центр, дорога звідти повертає прямо на сквер.

– Громада не хоче нічого міняти. Так як є – зелені майданчики, заїзд в одну сторону, в другу сторону – більше нічого не міняти. Мер міста нам пообіцяв, ми хочемо, щоб він стримав слово. Якщо він в дійсності державний муж – нехай він стримає своє слово і нехай не дозволяє тим незрозумілим особам займатися протиправними речами, тому що фактично вони лізуть на державну територію, – каже мешканець будинку №2 на бульварі Коллонтая у Тернополі пан Андрій.

Після з’ясування стосунків з працівником нової будівлі, що в майбутньому має стати торговим центром, люди перекрили рух транспорту вулицею Живова напроти автовокзалу. Так вони хотіли звернути на себе увагу міського голови, адже порозуміння з керівником управління з питань містобудування та архітектури Тернопільської міськради вони так і не знайшли. Натомість – приїхала міліція.

Вже сьогодні Сергій Надал прокоментував вчорашню вечірню подію. Він каже: робити з цього скандал – безпідставно, адже ніякої дороги на бульварі Колонтая не буде.

– Прийнято рішення виконавчого комітету, яким скасовано. Крім того, за їхньою ж пропозицією, прийнято рішення по створенню двостороннього руху по вулиці Живова, який вже діє і заїзд на їхню вулицю відбувається виключно з вулиці Живова, ніякої дороги немає – просто в когось є бажання каламутити людей, щоб не було спокою – все, – зазначив Сергій Надал.

А от де стоятиме фігура Матері Божої – поки невідомо. Аби вирішити це питання, мешканців сусідніх до бульвару Колонтая будинків запросили на засідання містобудівної ради.

Інші публікації на цю тему:

Надал поступився вимогам жителів Калинового бескиду. Подробиці

Колишні чиновники просять нинішніх не дозволяти скандального проїзду на Острозького

Надал шукає “крайнього” в конфлікті на вулиці Острозького

Обурені тернополяни перекрили вулицю Острозького