.

Річний дохід генерального прокурора України Віктора Пшонки у 2010 році становив 853 тис. 188 грн., його першого заступника Рената Кузьміна – 648 тис. 700 грн. Про це пише газета «Сегодня» з посиланням на декларації службовців за минулий рік.

.

Крім того, повідомляє видання, обласні прокурори, на вимогу генпрокурора, також опублікували свої декларації про доходи за 2010 р. Газета склала рейтинг найбагатших і найбідніших прокурорів згідно зі звітами, а також даними про доходи членів прокурорських сімей.

Так, за Пшонкою, загальний дохід сім`ї якого становив 1 млн. 408 тис. грн., у рейтингу найбагатших розмістився Ренат Кузьмін – 1 млн. 143,7 тис. грн. сімейного доходу.

Далі розмістилися: екс-прокурор Тернопільської області Юрій Голуб, який нині працює на Хмельниччині, його особистий і сімейний доходи становлять відповідно 589,5 тис. грн. і 1 млн. 22,9 тис. грн.; Геннадій Тюрін, Харківська область, – 379,5 тис. грн. і 698,7 тис. грн.; Микола Гошовськй, Івано-Франківська область, – 422,1 тис. грн. і 680,4 тис. грн.; Сергій Ленський, Сумська область, – 141,7 тис. грн. і 664,5 тис. грн. і Василь Присяжнюк, Рівненська область – в декларації якого вказано лише розміри зарплати і матеріальної допомоги.

Менше за всіх у 2010 році заробив прокурор Полтавської області Андрій Миронов (99 тис. грн. доходу разом з членами сім`ї), який минулого року очолював районну прокуратуру Полтави. При цьому його особистий дохід становив 68 тис. грн. Відзначило видання і прокурора Одеської області Ігоря Проценка, у якого немає ані квартири, ані машини, ані землі.

Також газета пише, що прокурори здебільшого володіють позашляховиками. Так, на власних джипах їздять глави Івано-франківської, Чернігівської, Луганської, Київської обласних прокуратур. Підопічні В.Пшонки з Тернопільської області, Волинської (числиться за сім`єю), Миколаївської областей володіють «Лексусами». Більше всього авто — по три — у прокурорів Львівської Віталія Ковбасюка (два «Мітсубіши», у тому числі один сімейний, і «Тойота») і Дніпропетровської областей Наталії Марчук (особиста «Тойота» і два «Лексуси» на сім`ю).