Претензій до ходу голосування та підрахунку голосів представники кампанії громадського спостереження “Опора” поки що не мають.

Як повідомив координатор “Опори” у Тернопільській області Святослав Липовецький, наразі є лише процедурні зауваження, повідомляє «20 хвилин».

Деякі представники 31 жовтня та 1 листопада привозили у ТВК не лише бюлетні, а й печатки. Аби у разі помилки у протоколі, його можна було переписати на місці. Втім, суттєвих зауважень до них не було.

Як розповідає Святослав Липовецький, станом на 12.00 1 листопада уже з’явилися результати щодо голосування у Козівському та Зборівському районах. Перші підсумки голосування у Тернополі обіцяють після 17.00. Наразі власні підрахунки оприлюднюють у штабах партій.

– У штабах є копії протоколів, – пояснює пан Липовецький. – Але не факт, що їхні результати у кінцевому підсумку співпадуть із підрахунками ТВК.

Затягування з підрахунками голосів у ТВК під час цих виборів, на думку координатора громадського спостереження, має логічне пояснення.

– На хід підрахунків повпливала велика кількість кандидатів – як на міського голову, так і від кожного округу, довгі партійні списки, – додає Святослав Липовецький. – Окрім того, у нас є інформація, що на керівні місця у комісії потрапили люди, які надали непрадиву інформацію про свій попередній досвід роботи на виборчих дільницях. Втім, ця інформація — неперевірена.