Впровадження адміністративної реформи Януковича – головна подія тижня. Пропонуємо вашій увазі вдалу статтю на цю тему.

Рідкісний випадок, коли я в принципі готовий вітати ініціативу Януковича. Велетенську і неосяжну армію чиновників вже давно потрібно радикально скоротити, бо, скажімо, ніде в Європі нема стільки міністрів, як в українському уряді. А кожен міністр – це ще тисяча-півтори, а то і більше, чиновницького люду, належного до міністерства за штатним розписом.

Але щодо практичної реалізації цієї президентської ініціативи – тут у мене виникають деякі сумніви.

По-перше, я майже стовідсотково впевнений, що скорочення кількості міністрів ніяк особливо не відіб’ється на кількості чиновників. Просто деякі департаменти розформованих міністерств передадуть до інших відомств, а там, ясна річ, внаслідок цього одразу ж виникне необхідність ввести три-п’ять нових посад заступників міністра, сформувати кілька нових управлінь, кількісно розширити низову ланку виконавців і таке інше.

Причому чомусь ця реформа зовсім не торкнеться парламенту, хоча там дармоїдів і нахлібників – майже чотири з половиною сотні рил. Ах, ну як же я забув: кількісний склад Верховної Ради закріплено у Конституції, і її наш любий Гарант ну ніяк порушити не може. Він же ж гарант! У цьому конкретному випадку.

По-друге, я цілком впевнений, що навіть зміна кількості міністерств ніяк не вплине на ефективність їхньої роботи. Хоча б через причини, про які я писав вище. Від переміни місць доданків сума не змінюється.

По-третє, я можу закластися на останню гривню, що і економія коштів від скорочення складу уряду – це не більше ніж фата моргана. Просто тепер до корита зможуть допастися не 24, а усього лише 16 свиней, зате жертимуть більше і ситніше.

З цього третього припущення випливає ще одне: ціна міністерського крісла зросте в геометричній прогресії, і тепер за них буде справжня братовбивча війна. А зате посісти це крісло коштуватиме так дорого, що заплатити таку суму будуть здатні лише нечисленні олігархи. Які і призначатимуть одноосібно своїх людей.

Непогана рехворма намічається, еге ж? А зате народу, мов собаці, кинули кісточку з барського столу у вигляді скорочення різниці між мінімальною та максимальною пенсією. І правда, ну не справедливо це, коли один отримує 740 грн., а інший, якщо вірити Януковичу, 60 тисяч. Правда, від того, що який-небудь Кучма почне отримувати в десять разів меншу пенсію – пенсія «мінімальщиків» навряд чи серйозно зросте. Хоча б тому, що українська влада – це бандитське кодло, куди чужих не беруть і де, отже, відбувається безкінечна ротація членів цього кодла. Їх кількість, як потенційних «елітних» пенсіонерів, є мізерною у порівнянні з мільйонами інших.

Тим більше, що той самий Кучма, я впевнений, навіть не знає точно, яка там у нього та пенсія: він вдосталь натирив ще за час свого перебування на посаді президента. І йому це скорочення теж строго перпендикулярно.

І хвилює воно лише одного Януковича. Та й то виключно тому, що більше йому особливо і хвалитися нічім…

Володимир Йадороб, Інфопорн