На Тернопільщині поліція перевірятиме правдивість волонтерських організацій.

Про це повідомив начальник Нацполіції області Олександр Богомол. За його словами, перевірки пов’язані із збільшенням фактів шахрайства.

На Тернопільщині поліціянти перевірятимуть правдивість даних волонтерських організацій та осіб, які збирають допомогу. Також правоохоронці вивчатимуть потреби в гуманітарній допомозі.

«Ми іноді стикаємося з недобросовісними людьми, які займаються збором грошей, шахрайством. Учора порушено кримінальне провадження. Переселенка шукала житло, у телеграм-каналі зайшла на посилання, зробила ще кілька маніпуляцій і з картки зникла 21 тисяча гривень. Тому будьте уважними із такими речами. Шахраї мутують. Також був випадок, коли збирали кошти на похорон захисника, який загинув. Шахрай відкриває свою картку та збирає по 300-500 грн. Це вже страшні речі. На такі речі ми реагуємо, проводимо відповідні розслідування», – зазначив Олександр Богомол.

За словами правоохоронців, часто шахраї спрямовують свою діяльність на соціально вразливих людей, а зокрема, переселенців. Останній такий випадок зареєстрували поліцейські у Кременеці. Потерпіла – мешканка Херсонської області. Жінка перейшла за сумнівним посиланням, після чого з її карток списали гроші – понад 21 тис. грн. гривень. За цим фактом розпочато кримінальне провадження.