Позавчора ZZ публікував результати соціологічного дослідження, де ознайомили вас із поточними рейтингами політичних партій. На основі цих даних ми розрахували, по скільки місць можуть одержати партії-переможці у міській раді станом на сьогодні.

Всього в тернопільській сесійній залі на Листопадовій засідає 60 чоловік. Це максимальна дозволена законом кількість депутатів для міста з таким населенням. Згідно нового закону половина з них тепер обирається по мажоритарних округах. Про те, які це будуть округи і хто претендуватиме на перемогу, ми розповімо незабаром. Поки що «поділимо» 30 місць, які припадають на висуванців по партійних списках.

Умовно прохідними наразі є 9 партій. Це ті, у кого не менше 2% підтримки і які теоретично можуть збільшити електоральну привабливість Після перерозподілу голосів непрохідних партій, виходить наступний список:

«ВО Свобода» – 13 депутатів (Сергій Надал, Михайло Головко, Ярослав Чайківський, Ігор Турський, Ірина Бурда)

ВО «Батьківщина» – 4 депутати (Сергій Кирик, Олексій Сандій, Євген Мельничук, Ольга Шахін)

«Наша Україна» 3 депутати (Василь Лило, Петро Мандзій, Андрій Присяжний)

Партія Регіонів – 3 депутати (Петро Гоч, Білик Мирослав, Цимбалюк Віталій)

«Фронт змін» – 2 депутати (Андрій Мастюх, Петро Гринчишин)

«Українська партія» – 1 депутат (Михайло Ратушняк)

«Українська народна партія – 1 депутат (Михайло Джус)

«Єдиний центр» – 1 депутат (Сергій Тарашевський)

«Партія промисловців – 1 депутат (Василь Чубак)

«За Україну – 1 депутат (Роман Заставний)

Список решти щасливчиків від «Свободи» ми опублікуємо пізніше, щодо «Батьківщини», то невідомо чим закінчиться шарпанина між двома таборами. Поки що комісія взяла на затвердження список Кирика. Тому заносимо у список їхніх висуванців

Уже зараз очевидно, що потенційні кандидати на мери вигідно підстрахувалися першими номерами у своїх партіях. Поки що «пролітає» забудовник Ігор Гуда, якого УНП засунула на друге місце і кандидат-відмовник Петро Ландяк з “Громадянською позицією”.

З появою нових даних соціологічних досліджень ZZ обіцяє поправляти список.