У селі Осівці Бучацького району запрацював новий пункт прийому молока. Відтепер люди можуть продавати його вдвічі дорожче, ніж раніше. Посприяли у вирішенні проблеми зі збутом молока народний депутат України Микола Люшняк і місцевий аграрій Петро Гадз.

Гадз Петро, Люшняк МиколаУ селі Осівці – 256 дворів. По при те, що у багатьох родинах корів уже не тримають, щодня жителі села здають більше тисячі літрів молока. Підняття вартості молока – це можливість забезпечити кращий рівень життя чи не кожної родини.

«Якщо буде така можливість, щоб здавати за такою ціною молоко, то можна купити ще й другу корову, пенсія мала, а щось би збоку ще було, та й було би краще» – каже жителька села Осівці Ольга.

Раніше молоко тут купували трохи дорожче двох гривень за літр. Зараз ціна вища і залежить від жирності. Сертифікована система «Екомілк» визначає якість продукту по шести показниках. Від якості залежить і ціна.

Гадз Петро, Люшняк Микола«Людям це сподобалося. Бо можна додати води і буде молока більше, а жирність і ціна – менша. А тому молоко приходить на пункт прийому свіже, без води, а тому середня ціна за тиждень часу людям вийшла 3 грн. 95 коп. – каже голова наглядової ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Петро Гадз. – Але будемо бачити, як все буде відбуватися. Можливо ще ціну пізніше підвищимо, але це має бути поступово. Звичайно, ціна на молоко має бути вищою, щоб воно не було дешевше за воду. По перше, три роки треба чекати, поки з телятка буде корова, окрім того, треба заготовляти корми на рік-півтора, і це важка праця».

Місцеве населення вже встигло відчути усі переваги оновленого пункту прийому молока. «Добре виходить, за 6 днів 600 гривень взяла, то за місць буде трохи більше двох тисяч. Якщо робити в селі, то можна щось і мати» – розповідає  жителька села Осівці Орися.

Прогнозують,  що тепер охочих тримати корову може стати більше. «Хочу подякувати Петру Івановичу і Миколі Володимировичу, що вони допомогли налагодити збір молока. Тішуся тим, що люди у нас, в порівнянні з іншими селами, не виїжджають, шукають тут роботу. Думаю ми наше село зможемо відновити, воно буде процвітати» – каже сільський голова села Осівці Бучацького району Світлана Жирівська.

Народний депутат України Микола Люшняк запевнив людей, що на сьогоднішній день є багато законодавчих ініціатив, спрямованих на розвиток і підтримку села. Тому важливо не зупинятися на зробленому.

«Важливий законопроект 1599, який був прийнятий у першому читанні, про створення сімейних кооперативів і державну підтримку не тільки великих комплексів, а й маленьких кооперативів. Так, як ми рухаємося сьогодні в європейську спільноту, знаємо з їх досвіду, що найефективніші – це маленькі господарства, які можуть добре працювати, коли ціла сім’я задіяна – це найбільш економічно вигідно і ефективно» – зазначив народний депутат України Микола Люшняк.

Гадз Петро, Люшняк МиколаГадз Петро, Люшняк МиколаГадз Петро, Люшняк МиколаГадз Петро, Люшняк Микола