На минулорічних місцевих виборах на посаду міського голови у Тернополі перемогу здобув представник «Свободи» Сергій Надал. За нього проголосувало 25 тисяч 988 виборців. Його найближчий опонент – на той момент чинний мер Роман Заставний – набрав понад 15 тисяч голосів. Третій результат несподівано отримав представник Партії регіонів, заступник губернатора Петро Гоч – за нього віддали свій голос 12 630 тернополян.

.

За рік, що минув, Петро Гоч позбувся посади голови фракції ПР в міськраді. Він далекоглядно покинув тонучий корабель Ореста Муца на користь команди Валентина Хоптяна. Тому і далі працює заступником голови облдержадміністрації та виконує, за його словами, покладені на нього обов’язки – курує освітню, медичну, культурну і спортивну галузі.

– Цей рік, який можна сказати пройшов без політики, повірте мені, був настільки насиченим, що і не було часу подумати про мерські перегони, які вже тоді були завершені. А зараз якраз є можливість підвести підсумки, подивитись, як спрацювала команда, котра виграла ці вибори, чи всі обіцянки були виконані. Тому що нинішній мер, коли йшов на вибори, обіцяв певні зміни упродовж першого місяця, перших сто днів, перших півроку і першого року, – зауважує політик.

Але, на думку Петра Гоча, суттєвих змін за перший рік роботи нової влади у Тернополі не сталося.

– Перш за все, треба відзначити, що передвиборча риторика і риторика, яка сьогодні є в мера, коли він вже обійняв посаду, абсолютно змінилась. Тому що дуже легко перед виборами йти і обіцяти: все змінимо, все покращимо. Але реальний сектор дозволяє оцінити, що ми можемо зробити насправді. І тому дуже багато обіцянок не були виконані. З іншого боку, були і об’єктивні, мабуть, причини. Але все-таки залишилось не вирішеним питання вивезення сміття. Так і не стало прозорим питання розподілу земельних ділянок у Тернополі. Так само, як і за попередньої влади, це питання вирішується у ручному режимі на сесії. А оскільки в сесійному залі з 60 депутатів 31 представляє «Свободу», то вони самі приймають рішення і ми бачимо далі той самий дерибан землі. Ми бачимо, що за цей рік не відбулося жодних інфраструктурних змін у Тернополі. Тобто, йде текуча робота і я думаю, що  тернополяни по великому рахунку і не помітили, що відбулась зміна влади. Якщо забрати цей день 31 жовтня як день виборів, то мені здається, що нічого в місті не змінилося, – вважає регіонал.

Важко Петру Гочу сьогодні говорити про те, що він зробив би по-іншому, якби тернополяни проголосували інакше. Це залежало би і від конфігурації міської ради, і від змін, які відбулися

у державі.

– Я не хочу зараз здогадуватися, що треба було б змінити. Тернополяни зробили свій вибір і я його поважаю. Тернополяни обрали мера, обрали міську раду, яких ми зараз слухаємося і бачимо плоди їхньої діяльності, – зауважує Петро Гоч.

Не час сьогодні, каже заступник губернатора, і думати про майбутні місцеві вибори і ймовірність його участі у них.

– Ще чотири роки ми будемо жити з цим мером і з цією міською радою. Дай йому Боже здоров’я і наснаги, щоб зробити ще якісь покращення для Тернополя. А прийде час тоді і будемо вирішувати, – резюмував Петро Гоч.

Нагадаємо, торік на посаду посаду міського голови Тернополя претендувало 16 кандидатів.

Читайте на цю тему:

Стільки чиновників для реклами діяльності мера не було в жодній каденції, – позиція “Фронту змін”

За рік після виборів в тернопільській владі – жодного тимошенківця