Маніпуляція фото і відеоматеріалами – давня “фішка” КДБ колишнього СРСР. Для офіційної хроніки залюбки домальовували кількість трудящих на зустрічах з відповідальними товаришами або суботниках. Схоже, позитивний досвід тих ячасів не забуто і донині.

.

Щоб додати значимості харківському візиту глави РПЦ, на фотознімках з місцевою площі Свободи домалювали натовп парафіян. Як пишуть “Коментарі”, щоб створити видимість всенародної підтримки під час візиту патріарха Московського Кирила до Харкова, на одній з фотографій, опублікованих на сайті «Фотолітопис Української Православної Церкви», з допомогою фотошопу домалювали натовп присутніх.

Зокрема, на оригіналі фотографії літургія за участю Кирила, що відбулася 8 травня на харківському майдані Свободи, виглядала наступним чином.

Однак за допомогою нехитрих операцій у фоторедакторі кількість вдячних слухачів було візуально збільшено в 1,5-2 рази.

Широко розрекламований візит Кирила до Харкова, зібрав значно менше віруючих, ніж прогнозувалося. Зокрема, на літургію за участю Патріарха Кирила, що відбулася 8 травня на харківському майдані Свободи – найбільшій площі в Європі – замість очікуваної сотні тисяч людей прийшло, за даними РПЦ, 40 тисяч віруючих. За оцінкою ж журналістів «Коментарів» присутніх було близько 5 тисяч чоловік.

Після викриття підтасовки фотографії швиденько прибрали з офіційного сайту РПЦ. Бо брехня, то гріх.