Черговий скандал навколо глави РПЦ МП патріарха Кирила.

Нещодавно, відповідаючи на запитання кореспондента телеканалу “Росія”, патріарх Кирило явно захопився і відкрив своє справжнє обличчя – обличчя космополіта, чужого і Росії, і всього слов’янського світу.

Незважаючи на те, що слова, сказані Кирилом про слов’ян, аж ніяк не прикрашають патріарха і всю РПЦ, сайт “Православний світ” передрукував всі інтерв’ю.

На питання про корінні народи півночі патріарх відповів:

“Православна Церква зберігає в своїй історії, у своєму Переданні чудові імена святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. У якомусь сенсі ми Церкву Кирила і Мефодія. Вони вийшли з освіченого греко-римського світу і пішли з проповіддю слов’янам. А хто такі були слов’яни? Це варвари, люди, що говорять на незрозумілій мові, це люди другого сорту, це майже звірі. І ось до них пішли освічені мужі, принесли їм світло Христової істини і зробили щось дуже важливе – вони стали говорити з цими варварами на їх мові, вони створили слов’янську абетку, слов’янську граматику і перевели на цю мову Слово Боже. “

Цікаво, що патріарх РПЦ не тільки, як з’ясувалося, проповідує відверто нацистську ідеологію, але і погано розбирається в історії власної церкви.

Кирило й Мефодій не були ні греками, ні римлянами. Вони походили з візантійського міста Салоніки. З “Короткого житія Климента Охридського” відомо, що Кирило і Мефодій були болгарами. Салоніки, в яких народилися брати, у той час входив до складу слов’янської території і був культурним центром Македонії.

Обозреватель в кометарі до інформації також цитує одного з іделогів фашизму:

“Слов’яни, будучи етнічними ублюдками, здатні сприйняти і нести велику спадщину Арійської раси, і взагалі слов’яни не годяться для того, щоб бути носіями культури. Вони не творчий народ, це стадні тварини, а не особистості, зовсім не пристосовані для розумової діяльності.”

Пауль Йозеф Геббельс, 1942, “Щоденники”