Рейтинги президентської та прем’єрської партії найбільше “просіли” в Західній Україні. Це стверджують джерела всередині обох партій.

За даними досліджень, які проводилися на замовлення обох структур, рейтинг партії Яценюка в трьох галицьких областях – від 2% до 4%. Наприклад, за даними львівської “Рейтинг груп”, за “Народний фронт” в західних областях планує голосувати 2,5% опитаних. Трохи краща ситуація у партії Порошенка. За неї готові голосувати від 6% до 10% галичан. Тоді як восени 2014 року “Народний фронт” набрав більше 35%, а БПП – близько 20%.

Через це обидві владні структури шукають варіант переформатування, який би дозволив здобути кращий результат. Як варіант розглядають можливість спільного походу. До речі, на Тернопільщині на це дуже розраховує нардеп Заставний, який претендує на модератора виборчого штабу. В оточенні Заставного переконані, що це додасть спільній політсилі такі потрібні відсотки. Це також позбавить неприємного клопоту ділити на місцях монолітну команду екс-мера на людей Президента і людей голови Уряду.

Та наразі дані київських соцдосліджень не дають однозначної відповіді. Галицький ефект від такого об’єднання дасть в кращому разі результат на рівні 10-13%. З такими даними важко розраховувати на збереження влади на місцевому рівні. Натомість кращі позиції на Тернопільщині мають інші учасники коаліції – “Самопоміч”, “Батьківщина”, а також позапарламентський “Правий сектор”.