Депутати новообраної Тернопільської обласної ради зібралися на друге сесійне засідання. Спочатку вони прийняли жорстке звернення з вимогою відставки уряду Яценюка, потім виступили проти змін до податкового законодавства, яке пропонують міністри.

Порошенко, ЯценюкЗаява написана в дусі “холодної війни”, яку тривалий час веде Блок Порошенка і Народний фронт. Від коаліції двох сил у парламенті залишилася, хіба що, вивіска, а за посаду керівника уряду розгорнулася серйозна боротьба.

Аргументів проти змін до податків, які пропонує міністр фінансів Яресько, обласні обранці написали чимало. Звернення направили президенту та голові Верховної Ради.

Цікаво, що закон, проти якого протестують на Тернопільщині схвалив сам Петро Порошенко на засідання комісії з реформ. Виходить, що більшість, котрольована Степаном Барною виступає не лише проти Яценюка, а й першої особи в країні.

Наводимо текст звернення:

Ми, депутати Тернопільської обласної ради, глибоко занепокоєні ситуацією щодо змін, запропонованих Міністерством фінансів України у податковому законодавстві на 2016 рік.

Проект Закону України «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» фактично відміняє усі пільги для сільськогосподарських товаровиробників:

скасування спецрежиму ПДВ для всіх суб’єктів господарювання АПК;
можливість застосування спрощеної системи оподаткування (група «С») лише для підприємств, у яких річний обсяг доходу за попередній рік не перевищує 2 млн. гривень;
скасування пільг з неоподаткування будівель і споруд сільськогосподарських виробників.
Натомість у проекті Державного бюджету України на 2016 рік відсутні будь-які елементи державної підтримки АПК. При цьому слід врахувати, що фіксований сільськогосподарський податок  (зараз – єдиний податок четвертої групи) уже збільшено у 21 раз. Обмежений доступ і до кредитних ресурсів, а банківська відсоткова ставка перевищує 30% річних. Різко збільшився диспаритет цін на матеріально-технічні ресурси та сільськогосподарську продукцію.

Спеціальний режим оподаткування ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників, який діє з 1998 року, є найефективнішим, до того ж абсолютно некорупційним механізмом реальної підтримки сільського господарства. Пряма підтримка сільського господарства в Україні, на якій наполягає Уряд, часто зводиться до використання корупційних схем, які повною мірою ще не вдалося подолати.

Скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників з 1 січня 2016 року є неприйнятним та згубним для сільськогосподарської галузі, передусім з точки зору забезпечення продовольчої безпеки в Україні.

За оцінками експертів, втрати аграріїв України складуть майже                     30 мільярдів гривень (по області – понад 500 млн грн.), а падіння експортної виручки можна очікувати на рівні 1 мільярда гривень. На 100 тисяч осіб зросте кількість  безробітних.

Спад економічної діяльності АПК області у 2015 році підтверджує необхідність збереження спецрежиму оподаткування. За підсумками                    11 місяців нинішнього року падіння обсягу виробництва по сільськогосподарських підприємствах краю складає понад 12%, а витрати з початку року на виробництво продукції зросли на 60-70%. У поточному періоді суттєво скоротилося поголів’я худоби та виробництво продукції тваринництва. Станом на 1 листопада 2015 року чисельність поголів’я ВРХ зменшилась на 20 тисяч голів, або на 10,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року, поголів’я птиці всіх видів – на 51,6 тисячі голів. Виробнцтво молока зменшилось на 4,8%.

Ситуація в АПК є несприятливою і через природний фактор – посушливі погодні умови спричинили зниження показників урожайності в рослинництві. Не сприяє розвитку сільськогосподарської галузі області й зовнішньоекономічна кон’юнктура – світові ціни на зерно знижуються вже кілька років поспіль.

Звертаємо увагу, що збереження існуючої системи оподаткування аграрного сектору до 1 січня 2018 року передбачено коаліційною угодою та Програмою дій Уряду. Пільги для агропромислової галузі також прописані в Угоді про Асоціацію України з ЄС, відповідно до норм СОТ.

Вважаємо, що зазначений законопроект не може бути прийнятий у запропонованій редакції, адже він несе загрозу руйнації агропромислового комплексу України загалом та області зокрема. Може спричинити масові акції протесту з боку сільгоспвиробників.

Враховуючи вище викладене, переконливо просимо вирішити  питання щодо збереження існуючого режиму оподаткування діяльності у сфері сільськогосподарського виробництва.

Прийнято 11 грудня 2015 року на першій сесії Тернопільської обласної ради шостого скликання