Рік тому тернополяни зробили свій вибір – за результатами місцевих виборів майже повністю оновився склад Тернопільської міської ради. Більшість городян надали перевагу Всеукраїнському об’єднанню «Свобода». Відповідно, ця політична сила відповідальна за увесь стан справ у місті. Так вважає керівник фракції Партії регіонів у міськраді Василь Лукін.

– Вони сформували виконавчий комітет, де більшість становлять «свободівці». Вони очолюють і переважну більшість депутатських комісій. І саме вони несуть безпосередню відповідальність за стан справ у місті. Проте фракція Партія регіонів в Тернопільській міській є другою за чисельністю фракцію. І це означає, що є тернополяни, які з нашою політичною силою пов’язують зміни на краще, – запевняє регіонал.

За рік, що минув після виборів, переконує Василь Лукін, фракція Партії регіонів показала себе, як згуртована команда однодумців і професіоналів своєї справи. І все те, що вони пропонували в сесійній залі, на засіданнях виконавчого комітету і депутатських комісіях стосувалося реальних проблем, з якими стикаються виборці. Щоправда, зауважує депутат, не завжди «свободівська» більшість до цього дослуховується. Але регіонали намагаються переконати колег зважати на їхню думку.

– Наприклад, я особисто завжди говорив, що необхідно відмовитися від практики роздачі комунального майна у безкоштовне користування. І тільки коли пройшов рік, міський голова Сергій Надал дослухався до цього. Я вважаю, що це наша перемога, це перемога здорового глузду над політичною доцільністю. На наступний рік, коли буде формуватися бюджет, ми побачимо, чи міський голова дотримується цієї позиції і дійсно дбатиме про наповнення бюджету. Нам вдалося вирішити, але воно ще знаходиться в процесі, і питання діяльності комунального підприємства «Міськшляхрембуд», яке, за інформацією працівників даного підприємства, хочуть ліквідувати, позбавивши роботи більше сотні тернополян. І вже зараз всі говорять про існуючий асфальтний завод, який збудований на території комунального підприємства, і який хоч і не зданий належним чином в експлуатацію, працює на повну потужність. Продукцію, яку виготовляють на цьому заводі, наскільки мені відомо, відправляють за межі Тернопільської області. А тернопільські водії, в тому числі і я як автолюбитель, змушені товкти свої автомобілі по ямах. А весною нас взагалі може чекати дорожня катастрофа, – наголошує Василь Лукін.

Загалом ж керівник фракції Партії регіонів у міській раді вважає, що за рік правління нової влади ситуація у нашому місті лише погіршилась.

– Ви пригадайте, як перших півроку Тернопіль просто лихоманило скандалами. Влада ліквідувала дві поліклініки, страйкували перевізники, постійно відбувалися скандали. І вони продовжуються в освіті. Бюджет наповнюється важко. Земля і комунальне майно роздається наближеним до «свободівської» влади бізнесменам. Ініціативи міського голови не знаходять ні розуміння, ні підтримки. Наприклад, заробітна плата в розмірі 2100 гривень – це вимога до бізнесу. Хоча більшість посадовців міської ради самі не отримують таких грошей. То кого ми обманюємо? Тільки коли «свободівці» зрозуміють, що вони зараз відповідальні за все місто, а не лише перед тими, хто фінансував їх вибори, до тих пір чекати на покращення ситуації марно, – впевнений Василь Лукін.

Читайте на цю тему: