Як ми повідомляли, одіозний у Тернополі народний депутат Орест Муц, який у місцевих ЗМІ тиражував заяви про підтримку української мови і свою готовність не голосувати за законопроект про надання російській статусу другої державної мови, учора таки проголосував «За».

Зараз він переконує, що карточка проголосувала без його відома. Мовляв, він вийшов із зали на короткий час, не підозрюючи, що в стінах парламенту саме будуть протягувати таке резонансне рішення.

«Цього питання не було в порядку денному. Як тільки я дізнався, що моя карточка проголосувала, учора в 17.30 написав заяву на ім’я голови Верховної Ради Володимира Литвина. У ній повідомив, що відкликаю свій голос щодо прийняття в цілому «Закону України про засоби державної мовної політики №9073», оскільки на момент голосування я був відсутній у залі, проте моя картка з невідомих мені причини брала участь у голосуванні і результати суперечать моїм позиціям», – розповів Орест Муц.

При цьому нардеп не знімає з себе відповідальності за те, що сталося.

«Як правило, коли відлучаючись, я беру картку з собою. А тут втратив пильність. Тепер бачу, що розслаблятися не можна ні на секунду, завжди треба бути пильним. Це при тому, що я виходив із залу хвилин на 15, депутати Чуднов і Писарчук були зі мною. Вони теж написали заяви і відкликають свої голоси», – повідомив Орест Муц.

Попри те, що колеги по партії проголосували залишеною карткою всупереч його позиціям, спалювати партійний квиток, як це вчора закликав усіх «регіоналів»-українців голова облради Олексій Кайда, Орест Муц не збирається.

«Я ніде не був ніде, крім Партії регіонів. Тому я залишаюся в Партії регіонів і продовжуватиму свою місію із захисту інтересів свого краю», – обіцяє нардеп.

Зазначимо, що «підстава» з голосуванням – не перша для Ореста Муца від своїх партійних побратимів. Нещодавно вони його «посунули» з посади голови обласної організації Партії регіонів, віддавши це крісло недругу-опоненту Валентину Хоптяну.

Нагадаємо, окрім “картки” Муца, за знищення української мови проголосував ще один виходець з Тернопільщини Ярослав Сухий.