Чернівецький художник Анатоль Федірко відкрив пам’ятник бізнесмену Дмитрові Фірташу, який є уродженцем Заліщицького районі, пише УП

Як повідомляє “Радіо Свобода”, Федірко вже відомий своїми пам’ятниками українським політикам: чинному президентові Віктору Януковичу, Арсенієві Яценюку та Юлії Тимошенко. Сьогоднішній пам’ятник зроблений у постмодерному стилі художника.

За словами художника, пам’ятник бізнесменові – це “хімічний алярмовий газовий ящичок”. Він закритий на маленький замок із колодочкою, що символізує закритість особи Фірташа, а метелик, якого художник причепив на ящичок, – її гламурність.

Всередині газового ящичка, приклеєна фотографія і підписана латиницею “Фірташ”. За словами художника, цей напис підкреслює європейськість особи бізнесмена і те, що він більш відомий на заході.

Всередину ящичка художник поклав 10 євроцентів на розвиток бізнесу Фірташа, ящичок закрив, а ключі пообіцяв викинути в річку Прут. Сам художник назвав пам’ятник гламурним, оскільки і Фірташ, за його словами, став таким завдяки саме Чернівцям.

Автор пам’ятника пообіцяв, що Дмитро Фірташ обов’язково приїде до Чернівців і побачить пам’ятник собі.