Вже з початку цієї осені у Бучацькій центральній районні лікарні почне функціонувати відділення гемодіалізу. Завдяки народному депутату України Миколі Люшняку вдалося подолати численні чиновницькі перепони щодо створення цього вкрай необхідного закладу.

Микола Люшняк«Переписка з чиновниками у нас розпочалася одразу після мого обрання народним депутатом, – розповідає Микола Люшняк. – Вже на одному з перших прийомів у Бучачі до мене прийшли чисельна делегація місцевих мешканців. Тоді я почув, як місцеві мешканці з хворими нирками, по кілька днів скитаються у Тернополі, аби пройти сеанс гемодіалізу в обласній університетській лікарні».

До прохань людей долучилися керівники районних ради та адміністрації, а також міський голова. Як відомо, у Бучачі є чотири апарати «штучної нирки», подаровані благодійним фондом. Та їх чомусь ніхто не поспішав ставити у роботу.

«Допоки на Тернопіллі функціонує тільки одне відділення «штучної нирки», то у сусідній Івано-Франківській області таких є одразу 12. Відкриттю ж відділення у Бучачі ще до минулого року створювали всі можливі перешкоди. Змушували за сотні кілометрів добиратися у Тернопіль. Там багато людей з дальніх сіл змушені були знімати житло, щоб пройти курс лікування, при цьому витрачаючи останні гроші,» – додає Микола Люшняк.

Лише після тривалої переписки, починаючи ще з грудня минулого року, Миколі Люшняку вдалося домогтися розуміння від міністра охорони здоров’я та нового голови ОДА Степана Барни.

На сьогодні у відділенні тривають останні ремонтні роботи. Приміщення відділення гемодіалізу у Бучачі готове приймати хворих. У ці дні Микола Люшняк за власні кошти (а це майже 50 тисяч гривень) закупив нові необхідні меблі.