Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко розповів про безуспішні спроби українських правоохоронців затримати Віктора Януковича в Криму в ніч з 23 на 24 лютого. Також очільник СБУ наголошує, що Росія повинна видати Україні Януковича-втікача.

Валентин НаливайченкоЗа словами Наливайченка, в ніч з 23 на 24 лютого він разом з іншими керівниками силових відомств вилетів до Криму на літаку МВС, щоб координувати операцію із затримання Януковича. «Справді, цієї ночі ми розпочали невідкладну операцію з затримання і доставки в суд для обрання запобіжного заходу Віктора Януковича. Через 20 хвилин після зльоту літака (з силовиками з Києва до Криму – ред.) маршрут машин у Криму, які супроводжували і перевозили Віктора Януковича, було змінено. Нам вдалося впродовж ночі заблокувати аеропорт «Бельбек» на виліт, і відліт не відбувся, – ні цієї людини (Януковича), ні людей, які його охороняли», – розповів глава СБУ.

За словами Наливайченка, співробітники Управління державної охорони, які на той час ще охороняли Януковича, повернулися і здали зброю під контролем правоохоронців. А державні резиденції, які були готові до прийому Януковича, отримали відбій. «Групи затримання стояли і були готові за законом інформувати Віктора Януковича про рішення Генпрокуратури і рішення суду. Ті співробітники УДО, які не склали зброї і залишилися з Януковичем, наземним транспортом по суті втекли від нас у напрямку Севастополя», – зазначив голова спецслужби.

Він резюмував: «Саме в Севастополі в ніч з 23 на 24 лютого завершилося для нас розуміння, де перебуває громадянин України Янукович. Його поява в Ростові-на-Дону – це величезне питання до тих, хто з Севастополя до Ростова-на-Дону його доставив».

При цьому Наливайченко заявив, що Росія зобов’язана видати Україні Януковича. «Я наголошую на головному – видача Україні громадянина України, якого розшукують – обов’язкова і повинна бути здійснена», – зазначає очільник СБУ.

Коментуючи інформацію в соцмережах про нібито можливу смерть Януковича, Наливайченко сказав: «Інформація щодо життя і здоров’я – це питання до тієї країни, яка показала його (Януковича) ЗМІ. Я вважаю, що саме вони мають заявляти, що Янукович перебуває в безпеці і його життю нічого не загрожує».

Нагадаємо, 28 лютого Генпрокуратура доручила МВС та СБУ за 10 діб затримати Віктора Януковича та ще дев’ятьох колишніх посадовців, причетних до масових вбивств активістів у центрі міста Києва в період з 18 по 22 лютого.

25 лютого в.о. генпрокурора Олег Махніцького заявив, що Януковича офіційно оголосили в розшук, а 26 лютого – у міжнародний.

У той час, коли правоохоронні органи України нібито посилено розшукували екс-президента Віктора Януковича, він спокійно і без перешкод 28 лютого провів прес-конференцію в Ростові-на-Дону (Росія).

22 лютого Верховна Рада України позбавила Януковича президентських повноважень і призначила дострокові вибори на 25 травня. Обов’язки президента виконує спікер парламенту Олександр Турчинов.

Джерело: ZAXID.NET