Тернополяни, що мешкають на вулицях Перля та Колонтая, протестували проти будівництва наскрізного проїзду під своїми вікнами та знищення зелених насаджень уже тричі. Минулого тижня майже на годину вони перекрили дорогу на вулиці Острозького. Міський голова Сергій Надал думає, що то все провокації політичних опонентів. Міському голові за кожним протестувальиком ввижається хитра посмішка Романа Заставного..

.

Вся документація, яка стосується проїзду через вулицю Колонтая від Живова до Острозького була підготовлена ще у 2009-2010 роках – каже Надал. Цей проїзд є в Генеральному плані міста Тернополя. У ньому вулиця Йосипа Перля відображена тільки в графічній частині. Так само, як графічно позначені вулиці Сліпого, Коперника, Оболоня, Білогірська. Це затверджено протоколом від 17 червня 2010 року. У проекті організації дорожнього руху торгового центру «Новус», який там будується, сказано, що вулиця Перля є наскрізною. переконує тернопільський мер. Чому мешканці навколишніх будинків про такі плани нічого не знали? Як сталося що попередні і нинішня влада дружно брехали цим людям, що ніяких проїздів їм під вікнами не будуватимуть? За це голова міста старається не згадувати.

Серед аргументів, покликаних заспокоїти протестувальників в хід іде все, що потрапить під руку. Міська влада, переконує, що проїзд цієї вулицею передбачений тільки для легкого автотранспорту. Так ніби у жителям навколишніх вулиць не все рівно, які машини чадітимуть у них під вікнами. Іншою великою втіхою для обурених людей мали би стати заява, що будуватимуть цю дорогу прибалтійські власники супермаркета за власні кошти. В цьому якраз і проблема, бо комерсанти економитимуть на всьому, від асфальту до лавочок, щоб зменшити витрати.

Пан Надал швидко знайшов винуватців народних протестів. На його думку, мешканці будинків навколо нового магазину всі аж з радості стрибали від перспективи нової автотраси у власному дворі, поки їх не спокусили колишні чиновників міської ради.

Зараз там відбуваються події, коли люди заперечують проти проведення цієї дороги. Ми знаємо, хто організував всіх цих людей. Головним організатором є попередній заступник міського голови Володимир Дідич, який живе в сусідньому будинку. До речі, в квартирі, яка була придбана зі знижкою від реальної вартості у комунального підприємства «Тернопільбудінвестзамовник», – жаліється мер.

На сьогоднішній день, за словами Сергія Надала, рішення виконкому призупинене, відтак – жодних ремонтних робіт там не проводиться. На вимогу людей створена спеціальна комісія, до якої увійшли депутати, члени виконкому і яку очолив заступник міського голови Богдан Бойко.

Якщо ми знайдемо порозуміння між тернополянами і жителями кількох будинків, які проти цього проїзду, який потрібен усьому місту, дорога буде робитися. Тим більше, що є всі законні підстави. Якщо не буде порозуміння будемо приймати якесь інше рішення виконавчого комітету, резюмував Сергій Надал.

Те, що меру доводиться викручуватися, вигадувати оправдання і шукати крайніх – свідчить, що з документами на проїзд не все чисто. Інакше на місці скверу вже орудували бульдозери, а муніципальні поліцаї розганяли незадоволених. З іншого боку очевидно, що чиновники мають тверді зобов’язання перед бізнесменами, і відмовитися від них не можуть. Чітко зрозуміло лише одне – інтереси тернополян, які проживають навколо скандального супермаркету для влади далеко не на першому місці.

Андрій Мальований

Інші публікації на цю тему:

Обурені тернополяни перекрили вулицю Острозького

Тернополяни обіцяють кинутися під екскаватори, якщо влада їх не почує

Надал зрубає калину, яку посадив Заставний?