Під час зустрічі пану Матрифайлу поставили табличку з написом «Я не беру хабарів», цікавились його зарплатою та відправляли на пенсію. Водночас очільник ДАІ подякував автомайданівцям за допомогу у роботі та пообіцяв звільнити начальника МРЕВ, якщо будуть докази, що там працюють «рішали».

МатрифайлоЕмоції вирували під час круглого столу в обласній автоінспекції, який проходив ввечері 20 березня.

У залі, окрім очільника ДАІ Андрія Матрифайла та кількох інспекторів, зібрались активісти Автомайдану, громадські діячі та пересічні тернополяни. В деякі моменти доходило мало не до шарпанини. І кричали так, що було чути аж на вулиці.

– Яка у вас зарплата? І у ваших працівників? – запитував тернополянин, який назвався Андрієм. – Чому, якщо ви вже на пенсії, досі займаєте цю посаду?

– У мене зарплата 7 тис. грн., у працівників – від 3 тис. грн., – пояснював Андрій Матрифайло.

У цей момент один з активістів Автомайдану підійшов до столу, де сидів полковник Матрифайло, та поставив табличку з написом: «Я не беру хабарів». Кілька хвилин очільник ДАІ сидів за столом, а згодом, доки у залі в черговий раз сварились, перейшов за трибуну. До столу з табличкою він так і не повернувся.

Нагадаємо, Андрій Матрифайло вже близько тижня тому повернувся на посаду очільника обласної ДАІ. Відновив його на посаді Апеляційний суд Львівщини.

– Я дякую всім, хто нам допомагає, особливо автомайданівцям, – каже Андрій Матрифайло. – Вони фактично виконують нашу роботу. Та контролюють нас.
Працівника ДПС, який минулого тижня напідпитку сів за кермо та утекав від інспекторів, невдовзі звільнять з роботи, пообіцяв пан Матрифайло. І повідомив, що службова перевірка з цього приводу вже проведена. Як тільки призначать начальника міліції, інспектора зможуть звільнити.

Поцікавились автомайданівці, коли з МРЕВ заберуть «рішал», які за гроші надають посередницькі послуги.

– Я днями був у МРЕВ на вул. Бережанській, спілкувався з колективом, – каже Андрій Матрифайло. – Не знаю, скільки часу це займе, але ми маємо зробити так, щоб до працівників не було ніяких претензій. Як будуть питання чи претензії або й порушення – дзвоніть напряму мені. Ми повідомлятимемо до прокуратури і я особисто сприятиму тому, щоб матеріали пішли до суду.

Щодо «рішал», то це контролюватимуть і даішники, і автомайданівці. Якщо будуть докази, що посередники і далі «працюють» у МРЕВ, начальник структури автоматично піде з посади, пообіцяв пан Матрифайло.

Часом у залі дискусії переростали у сварку. Більшість вигуків стосувались негативної роботи ДАІ.

Я запрошую всіх відчергувати разом з нами, – каже заступник голови ГО «Автомайдан Тернопіль» Юрій Остап’юк. Всю ніч. З 8 вечора і до 8 ранку, як це роблять наші активісти.

А зарплата? – вигукнув хтось із зали.

А зарплати нема. От і спробуйте, як це робиться. Спочатку самі. А потім ми з вами поговоримо…

Джерело: “20 хвилин