Годинний, попереджувальний страйк відбувся 13 лютого об 11 годині дня перед приміщенням обласної адміністрації.

страйк, пікет, ОДАПодібні страйки мали провести в усіх містах України. Мета такої акції, як зазначали виступаючі, показати представникам влади, що вся Україна, в тому числі й Тернопіль, в мирний спосіб можуть змінити владу, просто не виходячи на роботу. Спочатку провели попереджувальний захід. Якщо ж влада і надалі не прислухатиметься до людей, то буде оголошено безстроковий страйк.

Під стіни тернопільського Білого дому прийшло не особливо багато народу. Найбільше серед присутніх було людей старшого віку, які уже не працюють. Також прийшли на страйк молоді люди. Тих же, хто дійсно залишив своє робоче місце, щоб підтримати попереджувальний страйк було «не густо».

– Я прийшла сюди щоб висловити свою позицію, – говорить пані Люба. – Я працюю на ринку, але зараз вийшла на цей страйк. – Я не хочу бути рабом, не хочу, щоб щодня зростали ціни на продукти, щоб підприємці відчували тиск з боку влади. Сподіваюся, що такий страйк дасть позитивні результати.

Тернополянин, який працює на заводі штучних шкір також зазначив, що бере участь у страйку, щоб підтримати людей, які стоять на Майдані у столиці, щоб нарешті вдалося змінити нинішню владу.

Перед громадою виступили ряд політичних активістів від партії Батьківщина, ВО «Свобода». Як і раніше, з їх уст звучали ті самі заклики скинути «банду» та стояти «до кінця». А народний депутат Ігор Побер поділився із присутніми власним досвідом перебування на столичному Майдані.

– Ми стоїмо вже доволі довго, влаштовуємо різні акції, – каже Володимир Стаюра, голова обласної організації партії «Свобода». – І ці всі акції, краплинка до краплинки, діють на те, щоб цієї влади в державі більше не було. Ми просимо всіх створювати страйкові комітети у себе на підприємствах. Адже коли буде година «Х», Україна повинна зупинитися, повинна перестати працювати. Вони вже повинні зрозуміти, що Україна незважаючи ні на що буде стояти до кінця, і буде виборювати свою волю. Це наш шанс стати вільними, щоб в українській державі керували не хоптяни, януковичі, азарови та інші, а українці, які цю державу піднімуть на інший рівень.

Нагадаємо, що у Тернополі міська влада оголосила загальноміський безстроковий страйк ще першого грудня.

Ольга Трач

Фото автора

страйк, пікет, ОДАстрайк, пікет, ОДАстрайк, пікет, ОДА