Державних службовців Тернопілля у примусовому порядку переводять на обслуговування в банк «Надра».

ФірташРобота із примноження клієнтської бази дітища газового мільярдера Дмитра Фірташа за рахунок бюджетників розпочалась в області ще минулого року, проте масових обертів вона набуває саме тепер. Працівники державних адміністрацій змушені виробляти зарплатні картки в установі, що порівняно недавно впоралася з наслідками кризи.

При цьому «агітація» проводиться негласно: офіційного повідомлення про масову заміну банку, що здійснює обслуговування, і досі не було. Минулого року на сайті Тернопільської РДА було помічено коротке згадування про початок роботи з переведення бюджетників у новий банк, яке, однак, не «провисіло» в мережі й кількох днів.

Державні службовці без особливого ентузіазму сприймають нововведення. Більшість із них іще тогоріч зраділи, що переходу вдалося оминути, проте зараз, очевидно, справу таки буде доведено до кінця.

Нагадаємо, що Дмитро Фірташ вклав немало коштів у розбудову господарського комплексу Тернопільщини. Додаткових балів до його репутації серед жителів області додало й нещодавнє рішення взяти на себе 50% витрат Тернопільської «Ниви».

До цього часу бюджетні установи в більшості перебували на обслуговуванні «ПриватБанку», не сплачуючи за користування зарплатними картками жодних комісій. У банку «Надра», за словами держслужбовців, окрім значно менш розгалуженої мережі відділень та банкоматів, їх очікує ще й комісія в розмірі 0,15% та щомісячне «пожертвування» панові Фірташу з кожного карткового рахунку в розмірі 2 грн. Зрозуміло, що губернатор Тернопільської області такими діями планує компенсувати меценатові його вкладення.

Попри загальне невдоволення, деякі працівники бюджетної сфери визнають, що Фірташ і справді багато зробив для Тернопільщини, тому об’єктивно нічого поганого в обслуговуванні їхніх рахунків банком «Надра» не вбачають, негатив у них викликає лише спосіб переведення – примусовий та беззастережний.

Анна Маркевич, Тернопільська Липа

На фото: Банківська імперія Фірташа будується специфічними методами