Щороку на Тернопільщині погіршується якість питної води. Про це повідомив головний державний санітарний лікар області Степан Дністрян.
На сьогоднішній день, за його словами, від 5 до 7% питної води із водогонів не відповідає вимогам санітарних норм і правил. А що стосується громадських криниць, то більше 12% за бактеріальними показниками не відповідає вимогам стандартів. Ще гіршою є ситуація в індивідуальних криницях.
– У нас є 11 тисяч індивідуальних і громадських криниць, з яких використовують воду для пиття, для годуванням маленьких дітей віком до 3 років. Це особлива небезпека. Ми постійно на це звертаємо увагу. Ми проводимо лабораторні дослідження. Тому я звертаюся до всіх, хто має до цього відношення. Перш за все, до керівників органів місцевого самоврядування, все ж таки посприяти, щоб порядок біля криниць був наведений належним чином, вишукати кошти для того, щоб провести дезінфекцію і обеззараження тих криниць. Оскільки в окремих криницях вода є небезпечною для здоров’я не тільки маленьких наших громадян, а і для дорослого населення, – наголосив Степан Дністрян.
Також, як зауважує епідеміолог, сьогодні із 35 міст нашої області лише 24 забезпечені каналізаційними очисними спорудами. Окрім того, сьогодні 126 підприємств Тернопільщині скидають у наші річки і озера не доочищені стоки.
– В тому числі, не виключена можливість, що стоки потрапляють у відкриті водойми із інфекційних стаціонарів, протитуберкульозних стаціонарів, а там напивають худобу, діти купаються влітку і так далі. Це досить серйозна проблема на сьогоднішній день, – розповів Степан Дністрян.
Щодо питної води у Тернополі, то в даний час тут проблем немає. Щодня по декілька разів відомча лабораторія контролює якість питної води в обласному центрі. До речі, аналогічна лабораторія є і в Чорткові. Проблеми на сьогодні із питною водою, за інформацією головного державного санітарного лікаря, є у південних районах області. Це Заліщики, Борщів, Чортків (єдиний район, який частково бере питну воду із річки Серет). Поганою є вода і у Кременецькому районі.
Тут варто нагадати, що торік наприкінці квітня у Жуківцях Лановецького району від гострого отруєння нітратами померло тримісячне немовля. Мати підозрювала, що дитина отруїлася дитячою сумішшю “Малютка”. Однак в результати виявилось, що дитина померла через отруєну нітратами воду у домашньому колодязі.