Застарілих отрутохімікатів Тернопілля остаточно позбудеться у 2011 році, кажуть у Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області. Всі шанси зробити це наша область мала ще торік, та виникли проблеми з грошима, причому не з нестачею їх, а з проходженням через казначейство. Шкідливої хімії залишилось на Тернопіллі всього 24 тонни, повідомляє телеканал TV-4.

Понад 82 тонни непридатних пестицидів відправили торік для знешкодження за кордон з нашої області. У грудні 2010 року державне підприємство «Національний центр поводження з небезпечними відходами» на 26 складах у 7 районах області виконував роботи з екологічно безпечного збирання, перезатарювання та вивезення на знешкодження непридатних і заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин. Для цього розпорядженням Уряду з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища виділили майже півтора мільона гривень, з обласного фонду – понад 650 тисяч. За ці гроші планували вивезти пестициди з Тернопілля торік повністю.

– Але в кінці року наші проплати з обласного екологічного фонду не пройшли належним чином через казначейство, були повернуті в область не з нашої вини і в результаті область завинила досить велику суму Національному центру. В результаті національний центр, зважаючи на цей борг області, призупинив виконання робіт. – каже начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області Орест Сінгалевич.

Частково в цьому році цей борг вже погасили, зазначає Сінгалевич. Решта – після рішення сесії обласної ради. Якщо воно буде позитивним, Тернополільщина про останні 24 тонни застарілих та непридатних до використання отрутохімікатів нарешті зможе забути.

– Тобто в нас є реальні перспективи вивезення всіх оцих отрутохімікатів в поточному році. Відважитися і сказати до якого числа – я сказати не можу, бо все-таки це залежить від кількох чинників. Зокрема від того, як, коли і яке рішення прийме обласна рада – сподіваюсь, що позитивне; дальше – від того, як Національний центр зможе охопити весь спектр робіт, бо він працює не тільки в нашій області, він по всій Україні працює – додає головний еколог області.

Частина з двадцяти чотирьох тонн отрутохімікатів зараз знаходиться там, де була знайдена, решта – на двох транзитних складах у Зборівському і Збаразькому районах. Транзитні склади, це склади, звідки торік отрутохімікати з Тернопілля перевантажували на переробку до Німеччини і Польщі. Попри ретельне вивчення ситуації все ж гарантувати, що ці непридатні отрутохімікати на Тернопіллі останні, Орест Сінгалевич не може.