Понад три тисячі пенсіонерів органів внутрішніх справ об’єднують ветеранські організації, створені в обласному управлінні міліції, міських та районних відділах.

Нещодавно делегати від ветеранських організацій зібралися на звітно-виборній конференції, яку провела ветеранська організація органів внутрішніх справ області.

– Ветерани вирішують чимало важливих питань, пов’язаних з діяльністю міліцейських підрозділів, – кажуть у відділі зв’язків із громадськістю обласної міліції. – Вони допомагають у роботі пунктів громадського порядку, навіть входитимуть до атестаційних комісій міліції. До речі, у нас є підрозділ “Сова”, до якого належать ветерани міліції. Вони допомагають розкривати злочини попередніх років, адже працювали в ті часи – і добре обізнані у тих справах.

Головою ради обласної організації обрали колишнього заступника начальника обласної міліції Івана Лисаковського. Його заступником став Григорій Головатий.

– У ветеранів є неоціненний практичний досвід, який обов’язково треба передати нинішнім співробітникам, – каже начальник обласного управління міліції Федір Бортняк. – Кожен із них попрацював у наших підрозділах багато років. Змінилося технічне оновлення, але методи роботи залишилися такими ж.

Відвідування за місцем проживання самотніх та хворих ветеранів, надання їм відповідного медичного забезпечення стало важливим в діяльності утворених спілок. У 2010 році, як розповідають у відділі зв’язків із громадськістю, безкоштовні та пільгові путівки для оздоровлення у відомчих лікувально-оздоровчих закладах отримали півсотні пенсіонерів, у тому числі одинадцять інвалідів війни. Увагу приділяють сім’ям тих співробітників міліції, які загинули під час виконання службових обов’язків. За кожною такою родиною, а їх в області є тринадцять, закріплені керівники обласних служб та начальники міськрайорганів.

«20 хвилин»