.

Корів, хворих на сказ, виявили у Кременецькому районі Тернопільщини.

.

Як повідомили у центрі пропаганди УМНСУ в області, 23-го травня в селі Сапанів Кременецького району здохли дві корови. Відтак, виникла підозра, що тварини хворіли сказом. Голови корів направили на експертизу до Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини в Тернопіль, а туші спалили. Учора попередні дані щодо захворювання корів на сказ було підтверджено в ході лабораторного дослідження.

У Кременці відбулося засідання районної надзвичайної протиепідемічної комісії, на якому затверджено заходи карантинного та превентивного характеру. Дана ситуація класифікується як надзвичайна природного характеру об’єктового рівня, – зазначили в УМНС.

Фахівці зазначають, що сказ (водобоязнь, гідрофобія) – гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом. Її віднесено до особливо небезпечних хвороб. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від диких хижих (вовки, лисиці- 41,4 %) чи домашніх тварин (коти – 21,8 %, собаки – 15,3 %,) а також сільськогосподарських тварин (20,2% ). Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки, насамперед, втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність і вдень з’являються в населених пунктах, нападають на людей і тварин. При несвоєчасно проведених щепленннях, котрі здійснюються після укусу інфікованої тварини, хвороба закінчується смертю.

Щорічно в Україні реєструється понад сто тисяч осіб, котрі звернулись у медичні заклади з приводу укусів тваринами, з яких 60 % отримують направлення за показниками підозри інфікування сказом.