В численних інтерв’ю з новим головою облдержадміністрації, які сьогодні з’явилися в тернопільських газетах, фігурує термін 15 січня.

Таку дату визначив Валентин Хоптян для голів РДА, щоб продемонстували йому про свою здатність працювати. Очевидно, такі слова промовлені невипадково, бо завдання, які ставить новий голова ОДА перед підлеглими не з легких. Взяти хоча б освітлення кожного села чи пошук стратегічних інвесторів для будівництва тваринницьких комплексів. Зараз Хоптян пропонує почати боротьбу з тіньовим бізнесом. Наскільки це реально у період свят – ніхто не питає.

Тому, зрозуміло, що під кадрову “мітлу” може потрапити більша частина голів районів. І за господарськими мотивами можна буде “списати” ледве не всіх, хто, на думку влади, “завалив” виборчий процес.

Ми вже розповідали, що першим на виліт у каденції Цимбалюка вважався голова Чортківської РДА Ярослав Стець, який не тільки завалив вибори партії влади, а й програв мажоритарку у віддаленому селі Чортківщини. Розповідають, що він відмовився написати про звільнення за власним бажанням. Тепер може піти за прорахунки в роботі. А, можливо, й ні, бо він рекомендувався на посаду ще Ярославом Сухим. У той же час Хоптян з’явився на Тернопільщині за протекцією Сухого.

Список потенційних “відставників” продовжують голови тих районів, де партія влади програла боротьбу за владу у районних радах. Це голови Борщівської, Бучацької, Бережанської, Підгаєцької, Козівської, Теребовлянської, Тернопільської райдержадміністрацій. Троє з них – Іван Чепесюк, Юрій Пудлик та Віктор Щепановський – дісталися в спадок новій владі ще від часів Юрій Чижмаря. Ще один екс-“єцівець” Ярослав Навольський останніх півроку захищає від різних “вітрів” своє місце, на яке “активно” претендує екс-керівник податкової поліції Тернопільщини Олег Барчук. Голова Підгаєцької РДА Ігор М’якуш змінив за цей рік помаранчеву “пілотку” на біло-синю, але це не причина, щоб не звільнити займану посаду. Голів Бучацької та Бережанської РДА може врятувати той факт, що вони “свіжі” призначенці і за них клопотав Цимбалюк. Щодо голови Теребовлянської РДА Юрія Дзюбана, якого також вважали претендентом на виліт, то йому може допомогти причетність до партійного проекту Сергія Тигіпка. Як і теперішній голова ОДА, Дзюбак свого часу з’явився на посаді як представник “Сильної України”. Звичайно, на місцевих виборах він поміняв “пілотку” на більш правильнішу, але старі зв’язки залишились.

Кадрові зміни можливі й у волинських районах. Зокрема, обласний осередок Партії регіонів постійно висловлював своє незадоволення діяльністю голів Збаразької та Шумської РДА – Володимира Гульовського та Віктора Садовського. Не виключено, що з приходом нового губернатора нардепові Муцу вдасться добитися звільнення чужих йому чиновників і просунути на ці посади довірених осіб. Така активність Муца на волинському ареалі має просте пояснення. Одіозний нардеп приміряється до виборів до Верховної ради саме у північному окрузі області, де через вплив Московського патріархату “регіонали” мають стабільну і найвищу в області підтримку.

Про претендентів на голів Монастириського і Підволочиського районів ми розповімо згодом. А поки що вищезгадані і не згадані можуть проявити дива і господарські таланти, щоб залишитися на займаних посадах.