Майже 94 млн грн загалом треба, аби виконати обласну програму збільшення площ посадки та нарощування обсягів виробництва плодів і ягід у Тернопільській області в 2011-2025 роках.

– У мене складається враження, що область змінює пріоритети розвитку залежно від симпатій її очільника, – зауважує свободівець Василь Хомінець. – Ми то тваринництво розвиваємо, то жито сіємо, то тепер уже сади садимо і ягоди вирощуємо. Так кожного разу будемо в різні сторони кидатися?
Його зауваження на сесії облради 14 квітня більшість колег визнала слушним. Проте все одно депутати погодилися виділити на кошти на програму.
– Тернопільщина у галузі садівництва, незважаючи на сприятливі кліматичні умови, географічне розміщення, займає 23 місце в Україні, – доповідав начальник обласного управління агропромислового розвитку Андрій Хома. – це соромно. Виконання програми дасть можливість наростити обсяги виробництва плодів та ягід у 2025 р. до 70,2 тис. тонн. Це забезпечить продовольчу потребу області в плодоягідній продукції.
Для заохочення селян, як пояснив чиновник, їм компенсовуватимуть вартість придбаних саджанців. Проте повертатимуть гроші лише за рослини, придбані у чотирьох місцевих розсадниках, аби підтримати власних виробників.

“20 хвилин”