Мама пішла до магазину, а дворічного хлопчика залишила у хаті самого. У будинку сталася пожежа, через яку дитині вогнем обпекло все тіло. Маму хлопчика хочуть позбавити батьківських прав, адже вона не доглядала своїх дітей, пише “20 хвилин”.

– У Сашка все тіло було обпечене, – розповідає сільський голова Колосівки Кременецького району Юлія Ковальчук. – На лікування і в селі гроші збирали, і благодійний фонд допомагав коштами.

Ледь не загинув у пожежі через недогляд матері 3-річний Олександр із села Двірець Кременецького району. Серйозні опіки хлопчик отримав у лютому минулого року. Дитину лікували близько п’яти місяців. За цей час зробили дев’ять операцій. Врешті щодо матері Сашка прокурор Кременецького району порушив кримінальну справу за злісне невиконання обов’язків з догляду за дитиною (ст. 166 Кримінального кодексу України – прим. ред.).

У сільраді Колосівки, до якої належить село Двірець, кажуть, що не раз нагадували батькам, що дітей треба виховувати належно. Втім, дорослі взялися за голову лише після того, як з дитиною сталася біда.

Мама вже кається

Під час дослідчої перевірки з’ясувалося, що жінка погано опікується сином, розповідає прокурор Кременецького району Віталій Сідоров.

– Мати систематично залишала дитину без нагляду, – каже він. – Через це у лютому 2011 року хлопчик отримав опіки ІІ-ІІІ ступенів

Віталій Сідоров каже, що троє дітей проживають в антисанітарних умовах, адже обоє батьків ніде не працюють, зловживають алкоголем. Основним джерелом їхнього доходу є грошова допомога, призначена державою на догляд за дітьми.

– Старші хлопчик і дівчинка навчаються в школі-інтернаті, – розповідає прокурор. – До речі, коли їх туди привезли, вони не вміли читати, не знали, що таке ложка і виделка.

Нещасний випадок із найменшим хлопчиком трапився саме тоді, коли він залишився сам вдома без нагляду старших, продовжує пан Сідоров. Мати якраз пішла до магазину, що за 1,5 км від будинку, а батько порався на подвір‘ї. У будинку сталося коротке замикання через несправну електропроводку. Від цього загорілася тюль на вікні. Сашко тоді був у кімнаті. За свідченням матері, з магазину вона повернулась лише через 45 хвилин. Помітивши дим, вона пішла спочатку за чоловіком у двір. Пізніше разом з ним почала розшукувати дитину. Тим часом на Сашка впала палаюча тюль, обпікши йому все тіло.

– Вирішуємо питання про позбавлення матері батьківських прав, – каже Віталій Сідоров. – Уже скерували позов до суду. Хлопчик поки що залишається у сім’ї. За ним стежить батько, адже він – досить уважний до дітей. Та й мати вже кається, що так вчинила. Вона перестала вживати спиртне, обіцяє дбати про дитину.

Хлопчику вже краще

Малеча йде на поправку, додає прокурор. Його виховання – під контролем відповідних служб. Фахівці проводять психолого-педегогічну експертизу, аби визначити, чи маля не відстає у розвитку. Адже матір не робила нічого, що передбачено декларацією прав дитини та іншими нормативно-правовими документами – не займалася розвитком дитини, у приміщенні не було належних умов.

– Жінка не дбала про найменшого сина, – каже Віталій Сідоров. – У її помешканні не було жодних умов для виховання дітей. Навіть розетки там – оголені, що вкрай небезпечно.

Пан Сідоров також додає, що прокуратура незабаром дасть правову оцінку діям місцевих органів самоврядування, які здійснюють контроль за вихованням дітей.

– У мене є питання, а що робили в той час ці служби? Чому таке нещастя взагалі з дитиною сталося? – запитує він.

Сільський голова Юлія Ковальчук каже, що не раз приходила в цю родину і робила зауваження щодо виховання та догляду за дітьми. Проте її там не чули.

– Я казала їм, що все може дійти до міліції і прокуратури. Тепер вони взялися за голови, – каже вона. – До речі, після нещастя з хлопчиком і постійних перевірок, батьки справді дещо виправилися. Принаймні, якщо порівняти, що було в них удома раніше і що тепер –різниця. Там постійно були сміття, пляшки. Тепер – набагато чистіше.