17 листопада в селі Нижній Березів Косівського району Івано-Франківської області відкрито пам’ятник генералу Служби Безпеки ОУН Миколі Арсеничу. Біля монумента відбулася панахида та освячення пам’ятника. Представники Пласту урочисто підняли прапори, перед людьми виступили представники місцевої влади та патріотичних організацій.

Петровський, УДАР, Арсенич, НаливайченкоГромадсько-політичний діяч Володимир Петровський зачитав звернення від народного депутата від «УДАРу Віталія Кличка» Валентина Наливайченка, який надав підтримку у спорудженні пам’ятника.

Валентин Наливайченко висловив вдячність місцевій громаді за ушанування пам’яті українського героя Миколи Арсенича. «Ваш видатний земляк віддав своє життя за Україну. Вільну та Гідну Україну! Його смерть, перед якою він встиг знищити секретні документи, була великою жертвою, адже своїм героїчним подвигом він врятував сотні життів українців. Радянські окупанти знищували могили наших героїв, щоб стерти пам’ять про боротьбу. Наш спільний обов’язок – зберегти пам’ять і відкрити її для наступних поколінь. Ми разом українським суспільством у 2008-2009 роках відкрили в архівах НКВС-КДБ правду про наших справжніх українських героїв, про нашу справжню українську історію – про справді те, чим пишаємось».

Валентин Наливайченко переконаний, що спільні зусилля українців з донесення правдивої інформації про ті часи, розкриття архівів КДБ та інших каральних органів радянського режиму щодо політичних репресій, голодоморів та визвольних рухів не допустять повторення трагічних сторінок.

Участь в урочистостях взяли представники патріотичних організацій з Тернопільщини: Голова правління Центру національного відродження Тарас Гребеняк, голова Бережанської районної організації Товариства «Меморіал» Іван Головацький, голова районної організації «Просвіта» Микола Проців, краєзнавці-культурологи Оксана та Мирон Постолани та інші. За підтримки Валентина Наливайченка активісти вже протягом кількох років спільно з місцевими жителями опікуються проектом «Героям слава!» – впорядковують місця поховань українських героїв. Минулого року вони відновили символічний хрест поблизу криївки на Тернопільщині, де прийняли смерть, але не здалися ворогові, керівник Служби Безпеки УПА, його дружина та двоє сподвижників.