В останні роки тенденція до зростання безробіття у селі поглибились.

Причини відомі: поменшало працюючих  підприємств у містах, куди раніше частина сільського населення  доїжджала  на роботу, невеликих переробних цехів на територіях сіл, немає роботи для випускників ПТУ та вишів, а відтак молодь  воліє не повертатися до рідної домівки.

Про це пише газета «Свобода».

Про шляхи сприяння зайнятості сільського населення йшлося на семінарі, організованому обласним центром зайнятості.

У 2010 році послугами служби зайнятості скористались 21,3 тисячі сільських мешканців, розповіла перший заступник директора обласного центру зайнятості Олександра Островська. З них вдалося працевлаштувати майже 7 тисяч осіб, тобто кожного третього. Цьогоріч місцеві центри зайнятості надали послуги 12,3 тисячі селян, а в зимовий період, коли потреба в робочій силі менша, роботою  забезпечили трьохсот чоловік. 75 відсотків знайшли роботу в приватних підприємствах та господарствах.

Нині на обліку в центрах зайнятості області перебувають 11,3 тисячі сільських жителів (56 відсотків зареєстрованих безробітних). Найбільше безробітних у Шумському,  Підгаєцькому,  Бучацькому,  Монастириському, Зборівському, Підволочиському, Теребовлянському  районах. Серед них 5,4 тисячі – колишні працівники сільського господарства. Сільськогосподарські ж підприємства пропонують 77 вільних робочих місць.  На Гусятинщині на одну вакансію в сільському господарстві претендують 877 колишніх сільськогосподарських працівників, на Лановеччині – 233, Козівщині – 214,  в Заліщицькому районі – 100, на Кременеччині – 97, Шумщині – 78.