На турнір серед діаспори зголосилося приїхати аж 3 команди

Напередодні Євро-2012 у Тернополі відбудеться чемпіонат світу з футболу серед команд українських діаспор. Змагання триватимуть з 31 травня по 3 червня. Попередньо розрахували, що участь у них візьме 8 команд. Однак, наразі відомо тільки про трьох учасників. Прийом заявок завершився ще 1 травня.

– Заявки станом на сьогодні офіційно підтвердили Канада, Естонія, Чехія. Ми ще чекаємо варіанти на Хорватію, Сербію і Польщу. І можливість участі, зараз за ініціативи діаспорних команд це розглядається, ветеранів футболу, яких  погодився зорганізувати колишній футболіст «Ниви» Ігор Яворський, – розповів начальник патронатного відділу міськради Володимир Кашицький.

Нагадаємо, ініціатором проведення такого турніру є громадська організація Канади «Четверта хвиля». Міська рада ідею підтримала.

– Дана ідея була зароджена в Канаді. Відповідно, планується проводити такі змагання кожного року або раз у два роки в різних областях України. Наприклад, якщо цього року буде Тернопіль, то наступного року це буде схід, південь або північ. Такі турніри мали б на меті створити оцей міст поєднання діаспори з Україною через ось такі спортивні заходи, – пояснив Володимир Кашицький.

До речі, як «Четверта хвиля», так і міська рада зверталися за допомогою у проведенні цих змагань до міністерств освіти, молоді і спорту, закордонних справ, інших державних структур, і в тому числі, до тернопільської облдержадміністрації. Однак охочих посприяти так і не знайшлося. Тому мерія розраховує провести турнір за спонсорські кошти, а поселяти і харчувати гостей планують у місцевих навчальних закладах. Відбуватиметься турнір на футбольних полях у парку «Топільче». Фінальний поєдинок проведуть на міському стадіоні.