Під час минулорічної епідемії грипу тернопільські медики неправильно використовували препарат „Таміфлю”. Про це 30 листопада заявив начальник обласного управління охорони здоровʼя Михайло Буртняк.

—    Минулого року міністрество охорони здоровʼя радило використовувати цей препарат як профілактичний, а цього року прийшло розʼяснення що його потрібно давати тільки пацієнтам в яких є ускладнення після грипу, — пояснив головний медик області.

Виходить, мінохорони здоровʼя саме толком не знає як використовувати препарат, на закупівлю якого з державного бюджету йдуть мільйони гривень. Тернопільські лікарі зараз не знають куди цей Таміфлю сплавити.

— Минулого року ми отримали майже 18 тисяч упаковок, — продовжує Буртняк. — Ми просто не встигнемо його використати, бо є відповідний термін придатності. Тому я підготував лист на міністерство з пропозицією передати частину препарату в інші області.

Цього року складних випадків захворювання грипу в області ще не фіксували. Попри це в Чортківському та Кременецькому районах області за останній тиждень кількість хворих вже перейшла епідемпоріг. Тернопіль також наближається до цього показника. В місті через велику кількість хворих вже закрито три класи.

На фото : Тодішній прем’єр Юлія Тимошенко в аеропорту приймає вантаж таблеток Таміфлю.

Юра Антонів