Сьогодні під час виступу у парламенті нардеп від партії влади Орест Муц зачепив проблему корупції в системі захисту прав споживачів на Тернопільщині.

Нагадаємо, що раніше регіонал неодноразово звертався із запитами до керівництва уряду щодо звільнення із займаної посади начальника державного підприємства “Тернопільстандартметрологія” Євгена Мельничука. Очевидно, що така наполегливість нардепа має за мету замінити теперішнього керівника на більш лояльного, адже “держстандарти” ключове  та жирне місце з огляду вливу на виробничу і підприємницьку сфери.

За словами Муца, аналіз роботи територіальних управлінь у справах захисту прав споживачів показує: у 2010 році в Україні було перевірено понад 45 тисяч суб’єктів господарювання  і виявлено понад 230 тисяч порушень, що становить 87%  від перевіреної кількості. Причому, проблеми порушення прав споживачів однаково актуальні для всіх регіонів України.

Так,  у Тернопільській області питома вага виявлених порушень становила 93 %, у Львівській – 87, в Івано-Франківській – 81.
Муц з трибуни Верховної Ради заявив, що  на Галичині за попередні     роки державний нагляд за дотриманням прав споживачів набув значної антисоціальної та кримінально-корупційної спрямованості.

За словами народного депутата,  керівник державного підприємства «Тернопільстандартметрологія» входив до кримінального угруповання «Аракс», яке діяло на теренах Західної України. У той же час його теперішній перший заступник та нині діючий начальник обласного управління захисту прав споживачів були на службі в органах внутрішніх справ.

“Таким чином,  попередня влада перетворила органи державного контролю за дотриманням захисту прав споживачів на притулок для колишніх бандитів та корумпованих міліціонерів”, – робить висновок Орест Муц.