На сьогоднішній день Міністерство веде активну роботу щодо захисту населення, територій, систем життєзабезпечення до осінньо-зимового періоду 2010-2011років.
З урахуванням аналізу надзвичайних ситуацій минулого року та дій рятувальних підрозділів МНС здійснюється інтенсивна підготовка органів управління і сил до реагування на надзвичайні ситуації, які пов’язані з ускладненням метеорологічних умов: низькі температури повітря, сильні вітри, снігові замети та ожеледиця на дорогах, які у свою чергу викликають аварії в системах енерго-, газо-, теплопостачання, порушують рух на автомобільних, залізничних шляхах сполучення та пасажирського транспорту.
В значній мірі вплив негативних факторів можна значно зменшити комплексом запобіжних заходів, що підтверджується нашим попереднім досвідом роботи.
Як приклад, тимчасове обмеження виїзду певних видів транспорту з населених пунктів в період снігових заметів різко зменшить ймовірність транспортних заторів, впорядкування паркування транспорту в містах створить сприятливі умови для роботи снігоочисної техніки і забезпечить рух громадського транспорту при ускладненні погодних умов.
Наявність дублюючих мереж і автономних систем аварійного (тимчасового) електроживлення забезпечить сталу роботу лікувальних закладів, систем водопостачання і водовідведення, інших важливих об’єктів комунальної сфери і систем життєзабезпечення.
Такі заходи проводяться не тільки в системі МНС, а і активно ініціюються в регіонах через територіальні органи управління Міністерства. Планова реалізація таких заходів дозволить уникнути значних ускладнень в умовах зими та захистить населення і території від надзвичайних ситуацій
В МНС основні зусилля зосереджені на підготовці до застосування інженерної, спеціальної і снігоочисної техніки, пересувних електростанцій, пунктів управління, життєзабезпечення та обігріву.
Складено розрахунки сил і засобів МНС а міжвідомчого угруповання сил у разі виникнення надзвичайних ситуацій характерних для осінньо-зимового періоду, у тому числі на об’єктах житлово-комунального господарства, транспорту, паливно-енергетичного комплексу, зв’язку, інших об’єктах, уточнено плани реагування на надзвичайні ситуації.
Довідково:
Для виконання завдань за призначенням в осінньо-зимовий період 2010-2011 року в підрозділах Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту готові близько 7 тис. чол. особового складу та близько 2 тис. одиниць техніки, із них: 350 од. інженерної, спеціальної і автомобільної техніки високої прохідності.
Передбачається у випадку ускладнення обстановки розгортання на базі МНС Міжвідомчого оперативного штабу для організації заходів щодо запобігання людських жертв, надання допомоги потерпілим та мінімізації матеріальних збитків. Штаб буде працювати в цілодобовому режимі.
В територіальних підрозділах МНС уточнено плани оперативного реагування та взаємодії з регіональними службами цивільного захисту на випадок спільних дій при виникненні надзвичайних ситуацій та аварій, характерних для осінньо-зимового періоду. З урахуванням набутого досвіду уточнено порядок залучення додаткових сил і засобів з інших гарнізонів МНС у разі вичерпання можливостей регіону для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації власними силами.
Для оперативного інформування учасників дорожнього руху про ускладнення гідрометеорологічних та інших умов дорожнього руху, стану проїзду, дорожнього покриття спільно з Укравтодором підготовлено та погоджується проект нової редакції спільного наказу МНС, МВС, Мінтрансзв’язку, Укравтодору, Держкомтелерадіо.
Для обміну інформацією про виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах Мінпаливенерго, розробляється оновлена редакція порядку взаємоінформування щодо порушення електропостачання населених пунктів, об’єктів життєзабезпечення, роботи АЕС, ГЕС, ТЕС та інших об’єктів.
З метою запобігання негативним факторам складних метеорологічних умов Міністерство пропонує введення запобіжних заходів тимчасового обмеження виїзду певних видів транспорту з населених пунктів в період снігових заметів для зменшення ймовірності транспортних заторів, впорядкування паркування транспорту в містах для створення сприятливих умов роботи снігоочисної техніки і забезпечення руху громадського транспорту при ускладненні погодних умов.
В цілому сили і засоби МНС України до дій за призначенням у разі погіршення погодних умов готові, повідомляє сайт відомства.