Напрочуд гаряче було вчора під стінами обладміністрації. Не обійшлося навіть без спроби перекрити дорогу. Цим намаганням оперативно завадили правоохоронці.

Акція протесту, яку провели місцеві підприємці, протестуючи проти нового податкового кодексу, була чи не першим справжнім мітингом за останні роки під «білим домом». По-перше, на нього зібралося близько 3 тисяч людей. По-друге, це були люди, яких насправді боліло те питання, з яким вони прийшли. І на відміну від тих нечисленних горсток професінийх молодих пікетувальників, яким партії платять за прихід і тримання плакатів  по 40-50 грн, нинішнім людям було що сказати і вони не приховували своїх емоцій.

На адресу влади прозвучало немало, чимало з озвученого людьми прийнято писати через «***». Подекуди, натовп навіть не слухав виступаючих голову обласної ради Олексія Кайду та заступника голови ОДА Андрій Фліссак, а одразу цькував їх, виражаюче своє невдоволення чинною владою.

«Та що він для нас корисного зробив, що зараз нам тут щось «втирає»?», «Гляньте який пухнастий, хай би постояв на морозі з касовим апаратом», «Пересадити їх усіх на «Таврії», тоді б запрацювали!», «Прийдем до них додому без попередження з перевіркою, хай подивляться, як це добре», «Та ці політики нічого не роблять, вони лише нас використовують», – лунало з юрби.

Це при тому, що Кайда одразу пояснив, що він на боці пікетувальників і розуміє, які можуть бути пагубні наслідки, якщо держава зажене бізнес у тінь. Голова облради  зазначив, що на сесії 21 жовтня ініціюватиме звернення  до найвищих гілок влади держави.

– Сподіваюся, що і ви допоможете прийняти депутатам правильне рішення, – сказав Кайда.

Фліссак у свою чергу запевнив мітингувальників, що влада готова допомагати підприємцям, і запросив піднятися з ним кількох активістів, щоб обговорити конкретні пропозиції від них.

– Ми за співпрацю, – стверджував Фліссак. – А на мітингах нічого не вирішується.

Слід віддати йому належне, він не обійшовся цим фразами, а після виступу підійшов до людей і понад півгодини дискутував з ними.

Це при тому, що його виступ вінчало гучне «Ганьба!!!» – люди були ображені, що попри попередження про мітинг в «білому домі» не виявилося Михайла Цимбалюка, який вирушив з робочою поїздкою в район. Тому всю злобу вилили на заступнику. При цьому звинувачували його в усіх можливих порахунках влади, до яких він навіть не мав причетності. Врешті решт бесіда перейшла в конструктивне русло і без підвищених голосів.

Цікаво, що на даному мітингу не було жодного партійного прапора.

– Це суто аполітична акція протесту, ми навіть на початку попросили людей, які, можливо, балотуються від тих чи інших партій, не підходити од мікрофону або ж не згадувати у промовах жодних політичних сил, щоб не компрометувати підприємців, – зазначила один з організаторів пікету, член «Асоціації підприємців Тернопільщини» Олена Степанова.

Довідка ZZ. Основні вимоги підприємців: доопрацювати податковий кодекс, накласти мораторій на будь-які зміни у спрощеній системі оподаткування, єдиний соціальний внесок встановити в межах 20%, не вводити касові апарати на кожному робочому місці, зафіксувати ставку фіксованого податку на рівні 200-400 грн., залежно від кількості проживаючих у населеному пункті, скасовувати норму, яка передбачає сплати підприємцями-спрощенцями страхових внесків до Пенсійного фонду.