Депутати прийняли рішення демонтувати культові споруди у парку Національного відродження

.

Сьогодні на сесії міської ради депутати прийняли рішення усунути порушення у сфері земельного законодавства та містобудування. Мова йде про знесення самочинно збудованих споруд та огорожі у парку Національного відродження. Підтримав це рішення 41 депутат із 60 присутніх у залі. «За» голосувала у повному складі фракція ВО «Свобода», Партія регіонів дала лише 2 голоси, позафракційні – 4, «Наша Україна» – 4 з 5, «Фронт змін» – не голосував взагалі. Перед голосуванням за це доволі резонансне рішення міський голова Сергій Надал надав можливість представникам кожної політичної сили висловити позицію фракцій. Так, представник Партії регіонів Оксана Муц пояснила, що вони утримуються від голосування за дане рішення, оскільки, в першу чергу, повинні спочатку понести відповідальність ті люди, які упродовж десяти років допускали цю забудову. А так як раніше Партія регіонів не була представлена у міській раді, відтак і не їм вирішувати долю самочинних забудов. «Фронт змін», за словами Петра Гринчишина, вважає, що при вирішенні даного питання потрібно зважити на усі моменти. Зокрема, і на конституційне право громадян на віросповідання. Відтак, депутат рекомендував надати релігійній громаді інше місце, а вже збудовані споруди передати церквам, які розташовані поблизу парку Національного відродження. Наприклад, Свято-Троїцькому духовному центру на честь Данила Галицького.

– Наше голосування буде виходити із совісті і поваги до релігійних уподобань кожного, – резюмував Петро Гринчишин.

Зважаючи на результати голосування, можна зробити висновок, що депутатам від «Фронту змін» совість не дозволила підтримати дане рішення.

Єдиний депутат від УНП Михайло Джус проголосував «за», але запропонував провести переговори із цією релігійною громадою і запропонувати їм іншу земельну ділянку в межах міста.

Прийняте депутатами позитивне рішення щодо демонтажу незаконно збудованих культових споруд у парку Національного відродження бурхливими оплесками і вигуками «Дякуємо» підтримали представники одного з інтернет-форумів, які зібрались сьогодні під стінами тернопільської мерії. До речі, прийшли у міську раду також і представники невизнаної релігійної громади. Але на будь-який контакт кілька жіночок середніх років не йшли.

Адріана Макаренко