В рішенні прийнятому на  сесії ще 5 січня йдеться про парк «Загребелля», об’їзну Тернополя та міський пляж.

Нагадаємо, що в попередній каденції навколо майбутнього цього парку точилися жваві дискусії кулуарах. На ласий шматок території навколо ставу було багато претендентів. Було прийнято ряд рішень спрямованих в перспективі на можливість дерибану цієї території, які опротестувала міська прокуратура. Нова каденція протести правоохоронців задовільнила і скасувала попередні рішення.

Нове рішення депутатів не менш унікальне і також викликає подив. Пропонується передати дерева(?), а точніше зелені насадження у трьох кварталах(напевно, лісових) на території загальною площею 109,79 гектарів на баланс комунального підприємства «Об’єднання парків, культури і відпочинку». Зокрема, зелені насадження в межах вул. Львівська, Бережанська та Об’їзної дороги площею 65 га (квартал 1); зелені насадження, що знаходяться між вул. Львівська та Бригадна площею 4,0 га (квартал 2), лісопарк Кутківці площею 40,79 га (квартал 3). Виникає запитання чому не передається земля під цими насадженнями, а, власне, самі насадження? І що мається на увазі під зеленими насадженнями дерева, кущі чи трава? Чи можливо у такий спосіб депутати маскують позбавлення статусу  природоохоронної зони частини регіонально-ландшафтного парку «Загребелля»?

В тій частині рішення, що стосується пляжу(2га) і набережної (0,25 га) чітко вказано прив’язку до земельних ділянок, а там де написано про «зелені насадження» нічого не написано про подальшу долю території, на якій ростуть дерева. Що приховує ця юридична казуїстика ми, напевно, зрозуміємо згодом, коли депутати підготують наступний проект рішення.  Поки що будемо пильно стежити за розвитком подій і  дивитися чи зміниться керівництво цієї мегаземельної установи. За Заставного парковим господарством керував Олег Протасевич.