Аби перед виборамим жителі Малашівців не втнули чергової капості, і в Тернополі вкотре на запахло «паленим» (а точніше просто не засмерділо), бунтівне село вирішили банально підкупити.

Ну бо навіщо, подумало собі керівництво мерії разом з депутатами, ризикувати й в розпал виборчої кампанії несподівано отримати обвал рейтингу. От і надали Малашівцям й Ігровиці майже мільйон. Ось так, по дорослому, ну щоб не бути дріб’язковими.

Тільки якщо розібратися, то так гарно вони розпорядилися не власними кишеньковими, а грошима громади Тернополя. Тобто їхні спокійні сни в період виборів профінансували ми з вами.

Загалом на Малашівці рішенням останньої сесії скерували 864 тис. грн. Субвенцію надано «з метою покращення матеріального та соціально-культурного стану селян та захисту мешканців села від можливого несприятливого впливу сміттєзвалища». Зокрема, міська рада виділила 108 тис. грн. для надання одноразової грошової допомоги на оздоровлення в розмірі 1 тис. грн. для 90 громадян пенсійного віку та 18 одиноких непрацездатних мешканців Малашівців.

Окрім цього, 1 тис. грн. буде надано 21 дитині шкільного віку, а працездатні мешканці села отримають по 2 тис. грн. на кожну сім’ю, яка проживає та зареєстрованав селі більше одного року.

Також виділено 35 тис. грн. для того, щоб придбати медичне обладнання для стоматологічного кабінету та апарату ЕКГ, глюкометру для місцевої лікарні. Окрім цього, заплановано провести капітальний та поточний ремонт приміщень дільничної лікарні, клубу та сільської бібліотеки на суму 450 тис. Джерелом фінансування даних заходів також визначено субвенцію з міського бюджету Тернополя.

Нагадаємо, що цього року жителі Малашівців уже двічі перекривали дорогу на сміттєзвалище. Наступне збурення може настати 1 листопада – саме до цього часу згідно з меморандумом має завершитися рекультивація полігону.

Що буде після? Напевне селянам доведеться слухати чергові обіцянки. Правда, можливо, вже нової міської влади.