Тривають роботи із облаштування освітлення на центральній алеї парку ім. Т.Шевченка. Про це повідомляє директор КП «Тернопільміськсвітло» Олег Лехіцький.
За його словами, підприємство уже відновило кабельні лінії, до яких буде підключено нові світильники.
– Попередньо планувалося здійснити повну заміну кабеля, однак, щоб не зашкодити зеленим насадженням та з огляду на обмежені фінансові ресурси, відновлено старий кабель на пошкоджених ділянках, – каже Лехіцький.
Залишається питанням, що заважало раніше КП «Тернопільміськсвітло» забезпечити освітлення у громадській вбиральні у парку Шевченка. Освітлення там немає роками, не має навіть вмикача (принаймні у темноті його інколи там не доводилося віднайти навіть з ліхтариком). І невідомо, чи цю проблему вирішено навіть із відремонтованим кабелем.
Натомість його ремонт, за словами Лехіцького, дасть можливість найближчим часом на алеї від пам’ятника С. Бандері до «Острова Закоханих» встановити світильники виробництва ВАТ «Шредер». Старі світильники у парку експлуатувалися упродовж близько 30 років і наразі знаходяться у непридатному стані.
Також вирішено питання освітлення центральної алеї від Надставної Церкви до сходів на мікрорайон «Дружба» у парку «Топільче». Так, на зазначеній ділянці повністю замінено пускову апаратуру з лампочками і відремонтовано світильники.
Парк «Національного Відродження», зауважив директора КП «Тернопільміськсвітло», є «наймолодшим» і тому найменш проблемним в даному контексті. Задля забезпечення освітлення підприємство здійснює тут лише заміну лампочок.
На мікрорайоні «Новий світ», після заміни електромережами опори освітлюється 90% вулиць.
Разом з тим Лехіцький зізнався, що віднедавна на 1 год. зменшено час вуличного освітлення. Раніше, згідно з графіком, ввечері вмикали 100% зовнішнього освітлення, яке підтримувалося до 24 – далі місто освітлювалося на третину. У зв’язку з відсутністю такої потреби, вирішено стовідсотково освітлювати вулиці Тернополя до 23 год. Даний крок певною мірою сприятиме економії електроенергії та відповідно бюджетних коштів.
Разом з тим, ніхто не говорить про те, що вмикають освітлення у місті зараз вже тоді, коли понад годину добряче темно. А із рахітними лампами, які дають ледь-ледь світла, на пішохідних переходах взагалі мало що видно. Мерія б мала врахувати ці нюанси, звітуючи по свої досягнення із несення світла у маси.