Днями рейтинг найуспішніших аграріїв України оприлюднило видання «Фокус». Трійку лідерів замкнув наш земляк, власник агрохолдингу «Мрія» Іван Гута. Випередити його вдалося лише «Укрлендфармінгу» Олега Бахматюка та агрокомпанії «Стіомі-Холдинг» «регіонала» Михайла Стадніка. Саме на цих трьох китах тримається аграрний бізнес України.

«І хоча агрохолдинг «Мрія» не підписав у 2011 році жодної масштабної угоди, головною метою, за словами експертів, для компанії стало підвищення ефективності бізнесу. Цього року холдинг, 80% якого належить родині Гути, зробив ставку на розвиток наявних потужностей: підприємство інвестувало в модернізацію технопарку і збільшило посівні площі на 3% – до 248 тис. га. Фінансові результати підтверджують: справи в Івана Гути йдуть непогано. Минулого року виручка компанії виросла на 66,1% – до $268,3 млн. У травні “Мрія Агрохолдинг” опублікував перші фінансові показники за цей рік. З січня по травень компанія отримала $9,7 млн. чистого прибутку, що в шість разів перевищує показники за аналогічний період минулого року», – пише журнал «Фокус».

Зазначимо, що агрохолдинг «Мрія» спеціалізується на рослинництві, овочівництві, вирощуванні насіння та зберіганням зернових.

Проривом року видання називає агрохолдинг «HarvEast», акціонерами якого є група СКМ Рината Ахметова і група “Смарт-холдинг” Вадима Новинського (№6 у рейтингу «Фокусу»). Саме ці компанії наступають на п’яти трійці лідерів.

У журналі зазначають, що список був складений на підставі відкритої інформації про землі сільськогосподарського призначення, орендовані приватними аграрними компаніями, думок й оцінок профільних експертів і консалтингових компаній. Також до уваги бралися дані самих компаній, інформація з відкритих фінансових звітів підприємств. Учасники рейтингу у більшості випадків – безпосередні власники, засновники або великі акціонери представлених компаній.

“Номер один”