Священний Синод УПЦ Київського патріархату оприлюднив відкрите звернення до Президента України Віктора Януковича, – повідомляє радіо \”Свобода\”

У ньому висловлено занепокоєння спробами внести «принципові зміни» до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Також, на думку членів Синоду, перевагу, яку сьогодні держава надає одній із конфесій, «порушує визначений законодавством принцип рівності всіх конфесій»

В УПЦ КП вказують на той факт, що за останні дев’ять місяців відбулися численні зустрічі глави держави тільки з патріархом Московським Кирилом, предстоятелем УПЦ (МП) Митрополитом Володимиром. Натомість різко знизився загальний рівень відносин органів державної влади безпосередньо з Київським патріархатом.
Синод також висловлює занепокоєння спробами внести «принципові зміни» до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», що «може порушити хитке міжконфесійне порозуміння, відновити яке буде дуже складно».
У зверненні згадане повідомлення про те, як «представники місцевої влади – на рівні районних адміністрацій і нижче – проводять зустрічі з духовенством Київського патріархату, під час яких пропонують їм переходити в Московський патріархат. Зокрема, такі випадки зафіксовані у Донецькій, Луганській, Київській, Вінницькій та інших областях».
Водночас Священний Синод заявляє, що подальший розвиток подібних подій на Донбасі чи в інших областях України, де домінує Московський патріархат, може викликати відповідну реакцію в інших регіонах, зокрема на заході України. Бо там радикально налаштовані політики вимагають повернення святинь, які сьогодні перебувають у власності Московського патріархату.
УПЦ КП висловлює готовність до конструктивного діалогу задля досягнення суспільної стабільності, громадянського миру і порозуміння, злагоди та добробуту.

Плюралістичне релігійне світобачення в Україні під загрозою – експерт
Лист Священного Синоду УПЦ КП – не перше звернення такого змісту до Президента України, зазначив у коментарі Радіо Свобода експерт-релігієзгавець Андрій Юраш. Раніше Українська Греко-Католицька церква вже двічі зверталася до Віктора Януковича із тих самих проблем.
На думку експерта, головна проблема полягає в тому, що держава неофіційно вже «визначила основного партнера у релігійній сфері». Бо навіть новорічну ялинку у Києві запалюватимуть у присутності Президента і предстоятеля УПЦ МП. Представників інших церков та релігійних організацій на цю урочистість не запросили.
«Раніше, ще за часів президента Кучми, на проведення будь-яких релігійних акцій запрошували представників усіх конфесій України. Тепер ця схема однозначно зламана, – каже Юраш. – Вона підпасована під російські традиції влаштування релігійного життя і втілюється з подачі тих ідеологів, які сьогодні визначають проросійську позицію не лише в релігійній сфері, але й культурній, освітній».
Експерт вказує і на ігнорування владою такого представницького органу як Всеукраїнська Рада церков і релігійних організацій. Досі усі президенти регулярно зустрічалися із членами цієї Ради. За підсумками таких зустрічей формувалося багато державних ініціатив.
«Натомість президент Янукович від часу перемоги на виборах жодного разу не знайшов часу для зустрічей із членами цієї найавторитетнішої і найвпливовішої в релігійному житті держави структури», – констатує Андрій Юраш. І додає: «Плюралістичне релігійне світобачення в Україні опинилося під загрозою».

P.S. Тим часом нова влада в Києві почала не допускати священників Київського патріархату до відспівування небіжчиків на міських комунальних цвинтарях, – повідомляє Новий канал