За інформацією НБУ, середня вартість кредитів, що виплачувало населення в серпні 2010 року, становить 27% річних. При чому, середня ставка за іпотечними позиками становила 14,5%, а за споживчими кредитами – 28,9%. Найдорожчі кредити платять жителі Івано-Франківської (35%), Сумської (32,9%), Вінницької (32,5%) і Житомирської областей (32%). Найнижчі кредитні ставки в Криму (20,7%), Києві і області (22,6%). Що легко пояснюється більш широким пропозицією кредитних програм у столиці.

Низька вартість кредитів у Криму можна пояснити наявністю спецпрограми філій банків з російським капіталом, для яких Крим є стратегічно важливим ринком.

Самим “кредитно активними” регіоном залишається Київ та область. Сума заборгованості по кредитах на кінець серпня тут становить 73,5 млрд. грн. Далі йдуть Одеська (20 млрд. грн.), Дніпропетровська (18 млрд. грн.), Донецька (14 млрд. грн.) І Харківська (13 млрд. грн.) Області.

До речі, цікаво, що в Одеській області 60% всіх кредитів, оформлених фізичними особами, це іпотечні позики. У той час, як в інших регіонах цей показник становить всього 30-40%.

Найменше кредитів беруть жителі Чернігівської, Кіровоградської, Сумської, Тернопільської та Чернівецької областей. Залишок заборгованості за кредитами населення тут становить менше 3 млрд. грн, пише газета 20 хвилин.