Наприкінці червня влада намагатиметься закрити українські супутникові канали на догоду російським. Саме тоді планується винести на друге читання Законопроект N6523 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів, щодо врегулювання авторського права і суміжних прав”. Проти цього законопроекту у медіа уже висловлювалися із різних причини різні депутати та оглядачі. Законопроект, поданий Максимом Луцьким називають “Законопроектом про інтернетцензуру”.

Але насправді, влада, через цей законопроект хоче ввести тотальну цензуру у медіа, – пише у своєму блозі на УП відомий журналіст, генеральний директор телеканалу “ТВі” Микола Княжицький.

Народний депутат від Партії Регіонів Орест Муц вніс до законопроекту поправки, згідно з якими всі українські супутникові телевізійні канали у примусовому порядку зобов’язані будуть закодувати свій телевізійний сигнал. А у випадку, якщо телеканал свій сигнал не закодує, Орест Муц пропонує карати їх найвищою мірою покарання, яка може бути застосовано до мовника – позбавлення ліценції на мовлення. Цю поправку, як і законопроект у другому читанні, депутати планують прийняти наприкінці червня, коли всі люди будуть стежити за футболістами, а не за народними обранцями.

Це означає, що 22 % громадян України, які згідно із статистичними даними дивляться супутникове телебачення, будуть позбавлені можливості дивитися українські телеканали. У селах таких громадян – 33%. Очевидно, що дивитимуться вони ОРТ, РТР, НТВ та інші російські канали, оскільки російську мову вони розуміють, а канали ці, на супутнику незакодовано. Окрім того, буде позбавлено можливості дивитися українські телеканали мільйони українців-заробітчан та українців, які мешкають у діаспорі.

Про всяк випадок нагадаю, що кодувати чи не кодувати сигнал – завжди є власною ініціативою та рішенням мовника, держава не вправі впливати на це рішення. Саме тому BBC, CNN, Euronews, Al Jazeera, Deutsche Welle та безліч інших телеканалів не закодовуються.

Примусове кодування супутникових сигналів скоріше за все вигідне по-перше “Зеонбуду”, декодер якого ніхто не хоче купувати, бо люди дивляться телебачення через супутник, а по-друге, російським каналам. Таємні власники “Зеонбуду” розраховують ввести цензуру та хоч якось виправдати власну аферу. Відразу ж і росіянам можна прислужитися.

“Я прошу усіх депутатів зупинити хоча б Ореста Муца. Він, до речі сам із Тернопільщини, хоча й є автором такої жахливої антиукраїнської поправки. “За довіру відпрацюю!!” – написано на біг-бордах Ореста Муца, якими заставлена уся Тернопільшина. Кому, цікаво, відпрацьовує він цього разу?” – запитує автор.