Мер Тернополя так поспішав з обранням порошенківця Шумади секретарем міської ради, що перетворив голосування у повний фарс.

міська рада, Володимир СтаюраМи розповідали, що спочатку Надал забув висунути кандидата. Потім, назвавши прізвище заступника Барни, без представлення та обговорення відправив депутатів за бюлетнями для голосування.

Далі продовжила цирк лічильна комісія, яка роздала розгубленим депутатам бюлетні, з якими ті, почали блукати по території міської ради. Кажуть, що одна з фракцій зібралася в одному з кабінетів, де всі дружно проставляли позначки. Тягнибоківцям цього виявилося замало. Деякі, щоб продемонструвати свою відданість, показали свої бюлетні голові лічильної комісії Володимиру Стаюрі.

Комедія продовжилась і після того, як депутати проголосували. З’ясувалось, що члени лічильної комісії забули підписати бюлетні і поставити на них печатки. Тому замість того, щоб рахувати бюлетні, Стаюра почав штампувати вже проголосовані бюлетні, а ще один член лічильної комісії – Юрій Смакоус почав їх підписувати.

Цікаво, що на ці явні порушення регламенту і процедури голосування не відреагували представники так званої опозиції до Надала – з фракцій “Самопомочі” та “Громадянської позиції”. Очевидно, ця опозиція до Надала також кишенькова. З 43 голосів “за” Шумаду проголосувало 27, 13 – проти, 3 – утрималось.

Фінальним акордом “ширки” Надала з порошенківцями стало зачитування новим секретарем міськради Шумадою вітальної телеграми голови Верховної Ради Володимира Гройсмана. У кулуарах міської ради розповідають, що саме спікер парламенту благословив спілку Надала з партією Порошенка.

Читайте на цю тему:

В Тернополі заступники мера будуть від “Свободи” та Блоку Порошенка

Шумаду обрано секретарем міськради

Надал прикрився священниками і висунув Шумаду без обговорення

У міськраді склалася більшість – 28 депутатів