Зараз уже очевидно, що Володимир Колінець відіграє свою, далеко не останню роль на цих виборах.

Звісно, йдеться не про голоси на підтримку цього кандидата. Їх у нього нема і не було.

Нагадаємо: Володимир Колінець вимагає оскаржити результати виборів через газетну замітку, де йому приписали підтримку Сергія Надала, на яку, він, нібито, згоди не давав. На думку Колінця ця замітка завадила йому ледь не виграти вибори в місті.

Мета тих, хто смикає ниточки в цій історії – оскаржити результати голосування в Тернополі. Якщо перемога Надала очікувалася і прогнозувалася, то перемога “свободівців” майже по всіх мажоритарних округах стала шоком для влади. І міської, і обласної. Одна річ – домовлятися з мером, який не має стійкої більшості, а інша – з повновладним господарем міста.

Всілякі “колінці” зараз відтягуватимуть час остаточного рішення по переможцю. Влада використає тайм-аут щоб спробувати потиснути на переможця і здобути якісь поступки з боку Надала, наприклад, бюджетну комісію для регіоналів або посаду у виконкомі для Цимбалюка-молодшого. Сили, які програли вибори, але потрапили до міськради, проситимуть про амністію чи договір про ненапад.

П’ять років тому Роман Заставний дорого заплатив за некомпромісність. Йому через суди півроку не давали приступити до роботи. Подібний сценарій можуть запустити і зараз. Свободівці чудово розуміють, що час зараз грає проти них. Виборці, які так щедро віддали голоси вчора, уже сьогодні  вимагатимуть обіцяного, наприклад теплих тротуарів.

В нашій країні здобути перемогу на виборах зовсів не означає здобути владу. Гра лише починається. Шкода, що ця гра, як завжди, буде за наш з вами кошт.

Денис Сірий для ZZ